Звичайні герої: як незнайомці з різних областей України допомогли жінці потрапити у “Дім Мама” на Вінниччині. ВІДЕО

16:13
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Оновлено: 24 Листопада 2020, в 14:29

Днями стало відомо про неймовірну історію порятунку жінки, яка опинилася на вулиці з дворічною донькою. Але “ланцюжок добра”, який запустив київський патрульний, і який підхопила житомирська волонтерка, привів  її у кризовий центр “Дім Мама”, розташований на Вінниччині.

Цю історію кілька днів тому опублікували на фейсбук-сторінці МВС України, і вчора про неї зняли сюжет ТСН. Ця історія – про 25-річну Катерину, яка через пандемію втратила роботу в Інтернеті й опинилася на вулиці з дворічною донькою Ванессою.

У сюжеті йдеться, що мати Катерини померла, батько доньки з ними не спілкується, тож попросити про допомогу не було в кого. Так, не знаючи що робити, жінка з відчаю набрала “102”. А далі одразу кілька незнайомих людей з різних міст об’єдналися, аби врятувати родину.

В мене вже не було, чим платити за квартиру. Мені не було, де жити, і я стояла з речами на вулиці, – розповіла Катерина журналістам. – Боялася тільки, коли дзвонила, що можуть забрати дитину.

 Ця історія трапилася у Києві, тож серед патрульних, які приїхали на виклик, був Євген Грідін. Каже, що в такій ситуації опинився вперше: жодних інструкцій на такий випадок не було, але залишити жінку  напризволяще не могли.

– Підійшла до нас. Дійсно, у неї на руках дитинка була маленька, валіза з речами. Трішки вона така в сльозах була… Вирішили пошукати може в Інтернеті? По телевізору показували, що існують якісь волонтери, які допомагають, – розповів Євген Грідін.

Так він знайшов номер волонтерки з Житомира  Віра Гринишиної.

 

Каже чоловік: я патрульний Голосіївського району міста Києва. Думаю: я в Житомирі, стою на АЗС, мені чомусь з Голосіївського району дзвонить патрульний…, – розповіла волонтерка.

Поліцейський продовжує: “В мене в машині жінка з дворічною дитиною, їм немає де жити. Я “погуглив”, і мені дали ваш номер, сказали ви допоможете. Ви ж волонтер?” Так, спробую допомогти, поділилася Віра Гринишина.

Пообіцявши патрульному передзвонити, волонтерка почала шукати по знайомих, і прихистити родину зголосилися на Вінниччині у приватному кризовому центрі “Дім Мама”. Та коли Віра хотіла передзвонити патрульному, з’ясувалося, що його номер прихований. Зрештою, жінка вирішила телефонувати в поліцію.

 

Набираю “102” Поліція Житомирської області і пояснюю ситуацію операторці. Вона, звісно, шокована, бо я, перебуваючи в Житомирі, прошу знайти в Києві патрульного Голосіївського району, але терпляче вислухавши всі мої пояснення погоджується діяти. І через 20 хвилин дзвінок від того ж патрульного, – написала Віра Гринишина. 

В сюжеті йдеться, що на лінії “102” в Житомирі  виклик прийняла операторка Марина Гордієнко. Це було її перше в житті чергування. Але у жінки в самої двоє дітей, тому історія Катерини неабияк її зворушила. Каже: “Захотілося просто допомогти”. 

 

Після того, як київські патрульні дізналися, що маму з дитиною чекають у Вінниці, відвезли їх на вокзал, купили квиток на потяг і дали гроші на таксі. Так, завдяки ланцюжку небайдужих Катерина з Ванессою опинилися на Вінниччині у центрі “Дім Мама”, де безкоштовно дають прихисток одиноким матерям з дітьми.

Волонтерка Віра Гринишина розповіла, що все вийшло так швидко тому, що ніхто не “увімкнув задню” і всі відгукнулися. Але таких поліцейських, з її слів, дуже мало. Сам же патрульний каже, що діяти інакше у цій ситуації було неможливо. 

Якщо така ситуація склалася, то що робити? Як? Відморозитися і сказати: “в нас тут грошей немає, вибачте, ми тут не будемо витрачати власні?…”, – зазначив Євген Грідін.

 

Ми живемо втрьох з дівчатами зараз. У кожної своя дитина, але кімната досить велика. Вони граються…, розповіла Катерина.

В сюжеті йдеться, що жінка дуже вдячна усім незнайомцям, які взялися рятувати її з донечкою. Зазначається, що дворічна Ванесса нині усміхається, а її мама, натхненна участю стількох людей, мріє якнайшвидше знайти роботу, щоб з часом теж запустити для когось такий ланцюжок добра.

Відео – ТСН, фото – facebook.com/mvs.gov.ua

Читайте також: Власниця “Дому Мама” вирішила не закривати кризовий центр для матерів та їхніх дітей

Читайте також: Кризовий центр “Дім Мама” збирає кошти на будівництво другого будинку для матерів та їхніх дітей

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.