Власниця “Дому Мама” вирішила не закривати кризовий центр для матерів та їхніх дітей

12:55
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Кілька днів тому власниця приватного кризового центру для матерів та їхніх дітей “Дім Мама” Ольга Череватова повідомила, що заклад припиняє роботу. Втім учора змінила своє рішення.

Нагадаємо, що у вівторок, 21 травня, Ольга Череватова на своїй сторінці у Фейсбук написала, що закриває кризовий центр, що розташований у селі Лука-Мелешківська неподалік Вінниці.

Причиною назвала те, що за три роки існування центру вона вже не може самотужки оплатити навіть комунальні послуги, а будинок має площу 600 квадратних метрів. Також вона прикріпила кілька чеків на оплату комунальних послуг (від 20 травня 2019 року) на загальну суму понад 40 тисяч гривень.

На той момент у кризовому центрі проживало 15 матусь та 22 дитини.

Але вчора ввечері, 22 травня, Ольга Череватова написала на своїй сторінці у Фейсбук, що змінила своє рішення:

Доброго вечора рідні мої друзі! За ці дві доби від написання посту про закриття центру “Дім Мама” мій телефон не замовкав. Першу добу я взагалі нікому не відповідала на дзвінки. Телефон гарячої лінії центру розривався від дзвінків. Волонтери, які відповідали на дзвінки, не могли стримувати свої емоції (ридаючи у телефоні). Я навіть і уявити собі не могла, що центр “Дім Мама” став частиною життя для сотень небайдужих людей.  За цю добу на мою картку надійшло 8000 гривень від людей. І у призначенні платежу було вказано  “Дім Мама” не вмирай, не закривайся, ми тебе любимо, разом ми сила!”, – написала Ольга Череватова. – Відкриття “Дім Мама”  це була моя мрія з дитинства. Країна без сирітства! За ці два дні я зрозуміла, що тепер “Дім Мама” став мрією для сотень людей, які дали мені надію і віру не здаватись! Рішення змінено!

Після цієї публікації Ольга Череватова опублікувала ще кілька дописів, у яких дякувала небайдужим на перерахунок коштів, а у коментарях люди й самі прикріплювали копії банківських чеків із сумою, яку жертвували “Дому Мама”.

На жаль, нам не вдалося зв’язатися з пані Ольгою, але її рішення прокоментувала одна з чергових волонтерів кризового центру Марія Свідницька.

– В нас дуже велика фінансова криза. Ми маємо заборгованість за комунальні послуги і не можемо просто їх оплачувати, зазначила пані Марія. Ольга Олександрівна не хоче закривати цей центр. Це просто вимушене рішення, а не тому, що їй так заманулося. Наразі мамам, наприклад, просто нікуди йти. Навіть на квартиру. Спробуйте зателефонувати по декільком адресам і побачите, як маму з дітками охоче візьмуть на квартиру… Або ціну піднімають захмарну, а як доступне щось, то категорично ні. Усі кошти, які нам зараз перерахували, підуть на погашення боргу. Я ж кажу: питання лише у фінансах. І якщо будуть кошти, то чому його (центр – ред.) закривати?

Також волонтерка зазначила, що наразі у центрі “Дім Мама” перебувають 12 жінок і 16 дітей. З її слів, за ці кілька днів одна мама переїхала на квартиру (їй погодилися допомагати родичі), а інша змогла на заощаджені кошти придбати житло.

– Дякую друзі за вашу підтримку! Дякую, що підтримали мене у таку тяжку хвилину, у хвилину розпачу… Я зрозуміла найголовніше за ці останні три дні! “Дім Мама” має жити! Має рятувати і надалі діток від дитячих будинків! Дякую, друзі! Кризовий центр “Дім Мама” 1 червня буде святкувати свою третю річницю народження! написала сьогодні Ольга Череватова.

Для матеріальної допомоги центру:
5168 7427 0187 5860 Череватова Ольга, засновник центру “Дім Мама”.
Призначення платежу на утримання “Дім Мама”.

Центр знаходиться за адресою: Вінницька область, Вінницький район, село Лука-Мелешківська, вул. Верхня-Нагірна, 38. Тел: (093) 006 68 22.

Фото – зі сторінки Ольги Череватової у Фейсбук

Читайте також: Спочатку допоможи матері: як одна мама на Вінниччині рятує тих, кому немає куди йти

Читайте також: Якщо вигнали з дому з дитиною: «Дім Мами» на Вінниччині рятує породіль від вулиці

Читайте також: “Дім Мама” закривається: власниця кризового центру не може самотужки утримати заклад

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.