“Звертаємось вже до Зеленського”: у Вінниці Нацкорпус вимагав максимального покарання для Свинарчуків. ФОТО

17:56
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні, 11 квітня кілька десятків молодих людей під прапорами України, які представляли партію “Національний корпус”, влаштували пікетування Обласної державної адміністрації з вимогою притягнути до відповідальності підозрюваних у розкраданні армії. 

Акція, котра не анонсувалася заздалегідь, розпочалася рівно о 17:00 під дрібним дощем. Багато учасників акції, вже традиційно для цієї організації, закривали свої обличчя балаклавами.

Першим до мікрофону підійшов один з лідерів Нацкорпусу в регіоні, Ігор Княжанський, більше відомий як Душман. Він перелічив вже відомі претензії послідовників Білецького до влади, серед яких головна – “відрубати руки” корупціонерам, які підозрюють у розкраданні бюджетних коштів, призначених для фінансування ЗСУ.

 – Ми зверталися з цією вимогою до Порошенка, але він нас не почув, і саме тому через два тижні припинить бути Президентом. Тому ми вже звертаємося до Зеленського з тими самими вимогами, – сказав один з лідерів протесту.

Крім того інший учасник пікетування, Андрій Вербецький, наголосив, що активісти вимагають боротися з корупцією не лише в армії, а й повсюдно. Зокрема Вербецький згадав учорашнє затримання директора одного з департаментів ОДА, який погорів на хабарі. Цікаво, що саме в ті хвилини, коли відбувалася акція, вінницький суд обирав запобіжний захід підозрюваному чиновнику.

Окрім прапорів та плакатів, “Нацкорпус” приніс під стіни ОДА ще й три валізи, дві з яких призначалися “Свинарчуку” та “Пороху”. Зрештою активісти зачитали звернення, в якому вимагали у прокуратури та суду негайно взяти під варту батька та сина Гладковських та інших причетних до відомої корупційної оборудки, а також призначити їм максимальні терміни ув’язнення.

На запитання журналіста Vежі, як “Нацкорпус” ставиться до оприлюднених фактів співпраці кандидата Зеленського з олігархом Ігорем Коломойським, представник пікетувальників Дмитро Юристовський заявив, що їм відомо про таку загрозу. “Ми будемо вимагати зламати корупційні схеми в будь-кого, хто стане Президентом. Однак на цих виборах ми не підтримуємо жодного кандидата, оскільки вважаємо, що нинішні вибори – це олігархічна змова”, – сказав активіст.