Зубриху з Вінниччини перевезли на Буковину для поповнення популяції тварин. ВІДЕО

8:31
Автор: Vежа
Become a Patron!

Стадо буковинських зубрів поповнила самиця з Вінниччини. Нещодавно її перевезли до розплідника, який у Чернівецькій області, щоб поповнити популяцію зубрів. 

Переселення самиці зубра європейського у вольєрне господарство «Зубровиця», що знаходиться в Банилівському лісництві Сторожинецького лісгоспу, тривало майже добу. Загалом лісівники чекали поповнення вже кілька місяців, а сам процес відлову та перевезення самиці нагадував спецоперацію, повідомляють у Чернівецькому обласному управлінні лісомисливського господарства.

 

– У ДП «Хмільницьке лісове господарство» за допомогою спеціально облаштованої пастки наші колеги впіймали самицю репродуктивного віку. Після того, як ветеринари оглянули її, у дерев’яному контейнері вивезли з лісу зубриху, а вже потім трейлером доставили на Сторожинеччину, — розповів районний мисливствознавець Сергій Чистов. — Всі операції проводили без поспіху і дуже обережно, щоб не пошкодити та не налякати самку. Вже близько 24 години ми зітхнули з полегшенням, коли тварина була випущена на 80-гектарну огороджену площу.

Семирічна самиця зубра коштувала 75 тисяч гривень. Кошти на її придбання були виділені з Чернівецького обласного бюджету.

Наразі зубриха освоюється та «знайомиться» зі стадом. Лісівники впевнені, що незабаром вона має дати здорове та міцне потомство, яке поповнить популяцію.

– Придбання ще однієї особини зубра європейського — це продовження цілеспрямованої роботи лісівників краю та управління екології та природних ресурсів Чернівецької ОДА по відновленню популяції диких тварин, що опинились на межі вимирання. Процес цей тривалий і ресурсоємний. З 2014 року, відколи було створено вольєр для утримання маточного поголів’я цих могутніх велетнів, нинішнього року, вперше, планується випустити в дику природу молодих тварин, — зазначив начальник Чернівецького обласного управління лісового і мисливського господарства Василь Гончар.

У сюжеті «НТН» розповідають, що самиця отримає нове ім’я, що починатиметься на літеру «М» на честь першого самця, який оселився на території розплідника ще у 2016 році.

 

– Перший завезений зубр називається Мурза. Другою була привезена самка, яку ми назвали Мартою, розповів головний лісничий Сторожинецького лісгоспу Василь Романюк.

Зубри занесені до Червоної книги України й за полювання на них загрожує близько 100 тисяч гривень штрафу.

Нагадаємо, що у червні минулого року на Буковину також переселили зубриху з Вінниччини. Її назвали Мурзана.

Читайте також: Понад 45 тисяч зайців і два десятки лісових котів: на Вінниччині порахували лісових тварин

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.