«Зошит війни»: у Вінниці відбудеться спеціальний показ фільму з особистих відеозаписів бійців

14:30
Автор: Ольга Каплун

Фільм режисера Романа Любого виходить в український прокат до 30-тої річниці незалежності України та розповість про повсякденне життя українських бійців.

Як анонсують організатори події, у Вінниці показ кінострічки “Зошит війни” (War Note) відбудеться 11 вересня о 16:00 у кінотеатрі «Родина».

Зазначено, що фільм створений з особистих відеозаписів із телефонів та камер українських бійців, що робить його більш документальним. В більшості міст України він також буде презентований у вересні. Перший показ відбудеться якраз у Вінниці, хоча й спецпоказ у Києві відбувся ще 24 серпня.

 

Повідомляється, що стрічка спрямована показати звичайному глядачу повсякденність українського бійця, яка абсолютно відмінна від мирного життя. Герої прокидаються та засинають, радіють та плачуть та завжди відчувають, що запис може закінчитись у будь-яку мить.

Творці фільму «Babylon 13» та українські бійці, які брали безпосередню участь у зйомках, проведуть презентацію стрічки у десяти містах країни.

Як зазначає режисер стрічки, Роман Любий в інтерв’ю «Docudays UA», цей фільм – “лише початок чогось більшого”. Проєкт “War note” продовжить збирати подібний матеріал, бо це як мінімум дуже цінні згадки для історії. Проєкт має архівувати такий матеріал і створювати наступні фільми/доксеріал.

Повідомляється, що під час прем’єри у глядачів буде змога особисто поспілкуватись з командою (творцями фільму та його співавторами – бійцями), поговорити про фільм та поставити запитання.

Варто також зазначити, що 10 гривень з кожного придбаного квитка творці фільму перерахують у Благодійний фонд допомоги армії «Повернись живим» на закупівлю мобільних комплексів спостереження.

«Повернись живим» – благодійний фонд допомоги ветеранам та військовим, створений у 2014 році. Здійснює всебічну підтримку матеріально-технічного оснащення українським військовим.

Babylon’13 – неформальне кінооб’єднання з виробництва короткометражного та повнометражного українського документального кіно, що спрямоване на документацію події, що відбуваються зараз в Україні.

Фото – з фейсбук-сторінки заходу

Читайте також: Опера за участі ветеранів війни, “український народний балет” та “магічне” шоу: як завершився другий день “OperaFest Tulchyn”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: “Розбудити тих, хто “втомився від війни”: у Вінниці відбувся Марш захисників України. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.