“Золота Дзиґа 2020”: фільм вінничанина “У нашій синагозі” визнали кращою короткометражкою

10:54
Автор: Катерина Дядюк

Оновлено: 6 Травня 2020, в 11:38

Вчора, 3 травня, Українська кіноакадемія визначила переможців Четвертої Національної кінопремії “Золота Дзиґа”. Одним із них став короткометражний фільм вінничанина Івана Орленка про проблему невеличкої єврейської громади.

На офіційній сторінці у Фейсбук та на сайті кінопремії повідомили, що стрічка “У нашій синагозі” здобула перемогу в номінації “Найкращий короткометражний ігровий фільм”.

Нагадаємо, що короткометражна стрічка режисера та автора сценарію Івана Орленка з Вінниці є його дебютною. Фільм засновано на незавершеному оповіданні Франца Кафки “In unserer Synagoge” й знято у копродукції України (компанія Tatofilm) та Франції (компанія Kinoelektron) за підтримки Держкіно. До того ж він чорно-білий і знятий мовою їдиш.

Зауважимо також, що минулого року Іван Орленко отримав за цей фільм низку нагород. Зокрема “У нашій синагозі” визнали кращою українською короткометражкою за версією Міжнародної федерації кінопреси та найкращим короткометражним ігровим фільмом за версією Національної премії кінокритиків “Кіноколо”.

 

Переможці четвертої національної кінопремії переможців четвертої національної кінопремії

Фото – facebook.com/uafilmacademy

Найкращий фільм: “Мої думки тихі” режисера Антоніо Лукіча.
Також Лукіч разом із Валерією Кальченко здобули перемогу у номінації “Найкращий сценарій” за стрічку “Мої думки тихі”.

Найкраща режисерська робота: Наріман Алієв – “Додому”.

Найкраща робота художника-постановника: Владлен Одуденко – “Захар Беркут”, режисери – Ахтем Сеітаблаєв та Джон Вінн.

Найкраща операторська робота: Вадим Ільков – “Вулкан”, режисер – Роман Бондарчук.

Найкраща музика: Тимур Полянський, Фрік-кабаре Dakh Daughters – “Гуцулка Ксеня”, режисерка – Олена Дем’яненко.

Найкраща пісня: “Мавка-Русалка”, фрік-кабаре Dakh Daughters – “Гуцулка Ксеня”.

Найкраща жіноча роль: Ірма Вітовська-Ванца – “Мої думки тихі”.

Найкраща жіноча роль другого плану: Наталя Сумська – “Чорний ворон”, режисер – Тарас Ткаченко.

Найкраща чоловіча роль: Ахтем Сеітаблаєв – “Додому”.

Фото – facebook.com/uafilmacademy

Найкраща чоловіча роль другого плану: Віктор Жданов – “Вулкан”.

Найкращий документальний фільм: “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго”, режисерка – Надія Парфан

Найкращий короткометражний анімаційний фільм: “Кохання”, режисер – Микита Лиськов.

Найкращий короткометражний ігровий фільм: “У нашій синагозі”, режисер – Іван Орленко.

Найкращий монтаж: Тетяна Ходаківська, Володимир Запрягалов – “Фокстер і Макс”, режисер – Анатолій Матешко.

Найкращий грим: Алла Леонова – “Захар Беркут”.

Найкращий звук: Борис Петер – “Вулкан”.

Найкращий дизайн костюмів: Антоніна Белінська – “Захар Беркут”.

Найкращі візуальні ефекти: Артем Сушильников, Дмитро Овчаренко – “Фокстер і Макс”.

Премія глядацьких симпатій (переможця визначали глядацьким голосуванням): “Крути 1918”, режисер – Олексій Шапарєв.

Запис трансляції церемонії

Відомо, що цього року на участь у конкурсі надійшло 88 повнометражних та короткометражних фільмів, а церемонія вручення  кінопремії “Золота Дзиґа” вперше відбулася онлайн.

Головне фото – надане режисером 

Читайте також: Фільм вінничанина отримав нагороду Національної премії кінокритиків «Кіноколо»

Читайте також: Фільм вінничанина визнано кращою українською короткометражкою за версією Міжнародної федерації кінопреси

Читайте також: Фільм вінничанина «У нашій синагозі» відібрано до участі у міжнародному конкурсі

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.