Фільм вінничанина визнано кращою українською короткометражкою за версією Міжнародної федерації кінопреси

12:46
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Кілька днів тому в Одесі завершився 10-й ювілейний міжнародний кінофестиваль. І одна з перших нагород дісталася молодому режисеру з Вінниці Івану Орленку: його дебютну короткометражку визнали найкращою в Україні.

Як повідомили на сайті Одеського міжнародного кінофестивалю (ОМКФ), Іван Орленко отримав одну з перших нагород кінофестивалю – диплом ФІПРЕССІ – спеціальну кінематографічну нагороду Міжнародної федерації кінопреси.

 

Приз ФІПРЕССІ (фр. Prix FIPRESCI) має вигляд диплому з указаним ім’ям режисера та назвою кінофільму. Метою нагороди є розвиток кіномистецтва та заохочення нового й молодого кіно. Вручається диплом на міжнародних кінофестивалях (Європейський кіноприз, Каннський кінофестиваль, Венеційський кінофестиваль тощо), або на кінофестивалях особливого значення. До речі, першим на ОМКФ таку нагороду отримав Олег Сенцов у 2012 році за повнометражний художній фільм “Гамер” (джерело – uk.wikipedia.org).

 

 

У повідомленні йдеться, що цей диплом Іван Орленко отримав 19 липня за дебютний фільм “У нашій синагозі”, який міжнародне журі визнало найкращою українською короткометражною стрічкою. Крім нього таку нагороду, але “за найкращий український повнометражний фільм” отримав режисер Антоніо Лукіч зі стрічкою “Мої думки тихі”.

Нагадаємо, що Іван Орленко є не лише режисером, а й автором сценарію цього фільму, який заснував на незавершеному оповіданні Франца Кафки “In unserer Synagoge” (“У нашій синагозі”). Дебютну короткометражну він відзняв у копродукції України (компанія “Tatofilm)” та Франції (компанія “Kinoelektron”) за підтримки Держкіно. Зі слів режисера, це перший український ігровий фільм. До того ж він чорно-білий і знятий мовою ідиш.

 

Дмитро Десятерик, український кіно- і театральний критик, який був одним із членів журі, зазначив, що з-поміж 10-ти короткометражних фільмів, які цьогоріч показали на ОМКФ, Іван Орленко був найпомітнішим, а його фільм – хороша заявка на майбутнє.

Найпомітнішим можна назвати Івана Орленка, який поставив перед собою неабияке завдання – екранізувати незавершене оповідання Франца Кафки “У нашій синагозі”. За сюжетом хлопчик намагається розгадати, що за таємнича істота живе у синагозі, регулярно лякаючи жінок. У 19 чорно-білих хвилинах режисерові вдалося вмістити і кафкіанське відчуття абсурдності, і катастрофу Голокосту, і трагізм людського життя як такого. Вийшла скупа, точна й глибока новела – притому, що професійної кінорежисерської освіти в Івана немає, – написав Дмитро Десятерик. 

Сам же Іван у коментарі Veжі раніше розповів, що йому дуже цікаво як глядачі будуть інтерпретувати цей фільм, адже фільм допускає діаметрально різні трактування, як і літературне першоджерело.

 

Нагадаємо також, що дебютна короткометражка Івана Орленка “У нашій синагозі” потрапила у конкурсну програму “Tampere Film Festival 2019”, який відбуватиметься у Фінляндії.

Нагорода ФІПРЕССІ присуджується спеціальним журі, яке складається з 3-9 членів, що обов’язково мають бути з різних країн. Журі на одному кінофестивалі може присудити лише один приз (джерело – uk.wikipedia.org).
Цьогоріч на ОМКФ до складу журі Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI увійшли кінокритики Дмитро Десятерик (Україна), Джованні Вімеркаті (Італія) та Ванда Бенджеллул (Швеція) (джерело – kinowar.com).

Фото – зі сторінки ОМКФ у Фейсбук

Читайте також: Фільм вінничанина «У нашій синагозі» відібрано до участі у міжнародному конкурсі

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.