Зміна графіку роботи транспорту, магазинів та аптек, прибуття місії ООН та потреби: брифінг щодо ситуації у Вінниці та області

21:42
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

З 3 березня у Вінниці зміниться графік роботи громадського транспорту: він курсуватиме з 9:00 до 20:00. Також затверджено графік роботи підприємств, магазинів та аптек: вони працюватимуть з 10:00 до 19:00. 

Про це під час сьогоднішнього брифінгу розповів міський голова Вінниці Сергій Моргунов. Він пояснив, що таке рішення було прийняте для того, щоб всі працівники встигали доїхати додому до початку комендантської години (і відповідно вранці – щоб не виходили на роботу раніше 7-ї ранку).

Нагадаємо, наразі комендантська година у Вінниці триває з 22:00 до 7:00, а до 2 березня транспорт курсував з 07:00 до 22:00. 

Мер закликав вінничан у магазинах розраховуватись картками, а не готівкою: так буде менше проблем у торгівельних мереж та безпечніше для самих покупців. У місті також моніторять, аби у магазинах не було безпідставного підняття цін на соціальні товари, вінничан повідомляти про такі випадки на 15-60 (Цілодобова варта).

На ранок місто прийняло 416 біженців, зокрема – 81 дитину, і люди продовжують прибувати. Також міський голова повідомив, що до Вінниці приїхала місія ООН в Україні. Також мер нагадав, що сьогодні Вінниця отримала допомогу від румунського міста, зараз готують доставку з міста Кельце.

Наразі на рахунку Благодійного фонду “Подільська громада” – 20 мільйонів гривень (з початку повномасштабної війни). Кошти спрямовують на обладнання, паливо для автобусів та авто з гуманітарною допомогою, які відправляють на різні напрямки країни. Актуальні потреби Фонду – ТУТ.

Щодо блокпостів, Моргунов запевнив, що вони всі облаштовані. При цьому було дещо змінено порядок їх облаштування, аби зменшити кількість проблем в’їзду-виїзду з міста. “До блокпоста треба під’їжджати вже з готовими документами, щоб можна було швидше проїхати блокпост” – підкреслив мер.

Також Сергій Моргунов прокоментував, що вимкнення світла на вулицях (на деяких приєднаних територіях, в приватних секторах, сусідніх селах) не потрібне, оскільки при світлі легше виявити підозрілих осіб.

За словами голови облради Вячеслава Соколового, наразі на Вінниччині перебуває близько 11 тисяч переселенців, при цьому всім надається допомога. Дехто залишається, дехто їде далі.

Соколовий нагадав, що запрацював волонтерський центр в будівлі колишнього кінотеатру Коцюбинського, в адмінбудівлі “Книжка” відкрили Вінницький обласний штаб гуманітарної допомоги, де збирають все необхідне не лише для вінничан, а й для захисників в різних областях країни. Тож до Києва вже спрямували 3 авто з допомогою (зокрема – масксітки, продукти, товари першої необхідності), до Харкова – два ато (продукти та інші необхідні речі). Актуальний перелік потреб штабу станом на 2 березня – ТУТ.

Голова Вінницької ОДА (ОВА) Сергій Борзов повідомив, що вночі зустрічали дітей з Харкова. Їм потрібні дитячі речі та продукти. Охочих допомогти просять звертатися до волонтерів гуманітарного штабу в “Книжці”.

Пункт збору/видачі в обласному штабі:
м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 (Плеяда)

Роботу штабу координує Сергій Шмігленко, заступник директора Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА. За детальною інформацією звертайтесь за номером телефону: 098 009 83 72 (Євгенія)

Графік роботи штабу – з 9:00 до 18:00.

Перелік потреб оновлюється щодня, тому слідкуйте за новинами.

Також очільник ОДА нагадав, що сьогодні Вінниччина отримала 30 «швидких» від Міністерства охорони здоров’я: 13 класу С та 17 класу В. Укомплектовані машини екстреної допомоги – вже у Вінниці

Читайте також: Російсько-українська війна (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте також: Як відрізнити ворога і куди повідомляти про російську техніку, мітки, підозрілих осіб, ДРГ тощо – збірка

Читайте також: Як стати волонтером, зробити “коктейль” Молотова чи допомогти поліції: як кожен українець може допомогти перемогти у війні

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.