Жити і працювати у Вінниці залишаються 58% ІТ-спеціалістів – дослідження DOU

17:52
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінниця опинилася на шостому місці в Україні (58%) за часткою IT-спеціалістів, які залишаються тут жити та працювати. 

Про це йдеться у публікації видання DOU, яке дослідило, куди переїжджають ІТ-спеціалісти всередині країни, щоб вчитися і працювати. Там зазначають, що у рамках дослідження вивчали переміщення лише між регіонами України, не враховуючи міграцію всередині регіонів.

У межах літнього зарплатного опитування ми зібрали інформацію про те, де ІТ-фахівці живуть і працюють, а також де вони закінчували школу (припускаємо, що більшість закінчувала школу у своєму рідному місті) та університет. На основі цієї інформації ми проаналізували, куди майбутні ІТ-спеціалісти з різних міст їдуть на навчання, а згодом жити та працювати, йдеться у публікації. 

Так, у рейтингу міст за часткою спеціалістів, які лишилися в них жити та працювати, лідирують Київ (96%), Львів (91%) і Харків (89%), адже саме там найбільші ІТ-спільноти України, гарні можливості для навчання та кар’єри. Вінниця ж опинилася на шостому місці (58%).

Втім у публікації йдеться, що Вінниця на третьому місці у їхньому  рейтингу міст, адже тут гарні можливості для ІТ-спеціалістів, а ще це зручне та комфортне місто.  Натомість останнє місце в рейтингу посіла Полтава з 13% це означає, що 87% тих, хто пов’язав життя з ІТ, їдуть звідти.

Також у публікації йдеться, що найчастіше ІТ-спеціалісти живуть у тих містах, в яких вони вчилися в університеті. У Вінниці частка IT-спеціалістів, які залишаються працювати у рідному місці, 54%.

Також цікавою є карта міст, куди IT-спеціалісти переїжджають. Наприклад, з Вінниці найбільше їдуть у Київ (31%), а також у Львів (5%), Харків та Одесу (по 1%). Натомість у Вінницю найбільше переїжджають з двох сусідніх обласних центрів: Хмельницького та Житомира (по 4%).

Детальніше про результати дослідження – за ЦИМ посиланням.

Графіка – dou.ua
Ілюстративне фото – telepolis.pl

Читайте також: Вища зарплатня і мрія дитинства: ТОП-10 причин переїзду до Вінниці. ОПИТУВАННЯ

Читайте також: Вінниця у порівнянні: найкращий транспорт і дороги, погані пляжі й мало зелені. ФОТО, ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.