Вища зарплатня і мрія дитинства: ТОП-10 причин переїзду до Вінниці. ОПИТУВАННЯ

12:10
Автор: Vежа
Become a Patron!

У ТОП-10 причин переїзду до Вінниці потрапили вища зарплатня, соціально-політичні негаразди в регіоні попереднього проживання, мрія з дитинства та одруження.

Такими є результати соціологічного опитування “Нові вінничани про вибір міста, зустріч з містом і життя у місті”. У Вінницькій міській раді повідомили, що це опитування експерти провели у березні-квітні серед 464 новоприбулих мешканців міста, віком від 14 років і старше, які мешкають у місті не більше 6 років і які користуються Інтернетом.

Це вимушено переміщені особи, іноземні студенти, першокурсники та студенти випускних курсів навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації, молоді підприємці й підприємці-мігранти, молоді родини, які нещодавно переїхали з наближених населених пунктів, представники етнічних спільнот.

– Серед позитивних наслідків вибору Вінниці новоприбулі вказують на вдале логістичне розташування міста, комфортність життя в місті, чудову роботу, неагресивних і доброзичливих людей, гарну екологію (чисте повітря). Також – наявність природних зон у місті (річка, зелені зони), розгалужену мережу освітніх установ, можливості для ведення бізнесу і культурного розвитку, безпечність, а також отримання нового досвіду, нових викликів і розширення кола знайомих і друзів, – повідомили у міській раді. 

Нижче публікуємо результати цього опитування.

 

Основні причини переїзду до Вінниці

Зазначається, що на думку респондентів, основними причинами вибору Вінниці є більш висока зарплатня (на що вказали 29% опитаних), соціально-політичні негаразди в регіоні попереднього проживання (25%) і мета, чи мрія з дитинства (15%). Серед додаткових причин переїзду, опитувані виокремлюють такі, як пошук роботи (14%), до чого додаються і фактори можливості працевлаштування за фахом (7%), міграції за робочим місцем (7% з них переїхали разом з роботодавцем), отримання нової посади на роботі, яка потребувала переїзду до Вінниці (5%), а 3% через розширення власної справи.

Не менш важливими мотивами вибору Вінниці виступають й зміни в особистому житті нових вінничан: одруження (13%) та переїзд до коханої людини (11%). Притягує Вінниця і як освітній простір: 11% новоприбулих приїхали саме заради отримання освіти, а 4% заради освіти своїх дітей. В ході дослідження було виявлено, що Вінниця також виступає й як акумулюючий простір для розмаїття культур. Так 11% нових вінничан обрали місто як можливість бути ближче до осередку своєї культури, 6% з них переїхали, щоб бути ближче до своїх родичів, а 5% покликали друзі.

Для більшості новоприбулих (56%) переїзд до Вінниці стався спонтанно, через обставини на роботі чи в родині. Але 31% нових вінничан планували свій переїзд не менш ніж пів року, кожен десятий новоприбулий (10%) – декілька років, а для 3% це була мрія дитинства.

 

Основні причини вибору міста

Обирають саме Вінницю, в першу чергу, як комфортне місто для життя (52%), позитивні відгуки родичів, друзів, знайомих про місто (42%), близькість до попереднього місця проживання (33%), розгалужену освітню систему в місті (27%) і проживання в місті близьких і друзів, які можуть допомогти знайти житло і працевлаштуватися (24%). Позитивним є те, що майже половина новоприбулих (48%) вважають, що вони у виграші від переїзду до міста, а 42% респондентів вказують, що вони переважно у виграші від вибору саме Вінниці.

Позитивні та негативні наслідки вибору Вінниці

Серед позитивних наслідків вибору Вінниці новоприбулі вказують на такі індикатори, як вдале логістичне розташування міста, комфортність життя в місті, близькість до батьків і родичів, чудову роботу, неагресивних і доброзичливих людей, зручний громадський транспорт, гарну екологію (чисте повітря) і наявність природних зон у місті (річка, зелені зони), розгалужену мережу освітніх установ, можливості та ведення бізнесу і культурного розвитку, безпечність, а також отримання нового досвіду, нових викликів і розширення кола знайомих і друзів.

Але є і негативні наслідки переїзду, серед яких нові вінничани виділяють високу орендну плату за житло, проблеми з працевлаштуванням за фахом і відсутність зв’язків, контактів у місті для її пошуку, недосконала робота Центру зайнятості, швидкі темпи життя і затори у місті, складнощі з орієнтацією в місті, відчуття самотності.

Й все ж, не зважаючи на це, більшість (62%) новоприбулих не планують переїжджати з Вінниці в інше місто, однак третина з них (31%) над цим питання замислюється, а 7% все ж планують виїхати з Вінниці.

Також зазначається, що під час першого відвідування Вінниця запам’яталась опитаним красивими соборами та вежею, розвиненою інфраструктурою, якісним громадським транспортом, чистотою на вулицях, багатою зеленню і краєвидами Південного Бугу, привітними та відкритими мешканцями.

Завданням дослідження було визначити причини переїзду та мотиви вибору міста задля оцінки людського, культурного та підприємницького потенціалу новоприбулих. Також – виявити позитивні і негативні враження новоприбулих від міського простору, дослідити маркери привітальної інфраструктури і політики міста, якість надання послуг. Серед завдань досліджень було й визначення безпечності та фактори формування комфортного проживання для новоприбулих, аналіз рівнів включеності новоприбулих мешканців до соціального, культурного та громадського життя міста задля їх успішної адаптації та інтеграції.

Соціологічне дослідження “Нові вінничани про вибір міста, зустріч з містом і життя у місті” один з перших кроків у розробці “вітальної політики” Вінниці. Вона буде спрямована на розбудову інфраструктури і розширення спектру можливостей для людей і родин, які приїхали в місто або планують це зробити у найближчі роки, внутрішньо переміщених осіб, іноземних студентів, волонтерів. Детальніше про це ТУТ.

Графіка – vmr.gov.ua

Читайте також: Вінниця у порівнянні: найкращий транспорт і дороги, погані пляжі й мало зелені. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: Катя і Ваня Медведєви: «Київ – це місто-зомбі з великими можливостями і смачним какао, але Вінниця – це велика родина»

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.