Жінка-восьминіг, опера та Кролик із Дивокраю: у Вінниці відкрили театральний сезон “Магією театру”. ФОТОРЕПОРТАЖ

19:39
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Оновлено: 14 Вересня 2020, в 09:46

Вчора, 10 вересня, у вінницькому театрі Садовського відбувся театральний концерт “Магія Театру” від головної режисерки Таїси Славінської. Це був перший виступ на великій сцені театру з моменту початку карантину. 

Для першої вистави сезону обрали саме ту, де задіяний майже весь колектив театру, серед яких акторка та режисерка Ольга Буга, актор та майстер сцени Анатолій Вольський, акторка та режисерка Оксана Бандура, вокаліст Володимир Холкін та багато інших.

Також на великій сцені вперше за довгий час виступив Гліб Зельгін – молодий вінницький хореограф та віднедавна штатний актор балету. Окрім цього для глядачів підготували й видовищних костюмованих персонажів, які випливали, заповзали та залітали на сцену.

 

 

 

 

Як пояснила пані Світлана Фицайло, керівниця літературно-драматургічної частини театру, ця вистава готувалася до дня театру, 27 березня, але через карантин її прем’єра відбулася лише зараз.

Трохи за шосту частина глядачів стояла на вулиці, інша частина – в холі, а дехто вже сидів на своїх місцях. Перед початком вистави всім гостям вимірювали температуру – персонал театру був в рукавичках та масках, а “живі статуї” чемно запрошували гостей до зали.

“Дуже хвилюються, тому що всі чекали цього дня” – каже пані Світлана, коли ми запитуємо як почуваються актори перед виступом.  “І якщо чесно, ми десь вірили, десь не вірили, що це буде. Бо кожного дня “як не день, то добрий день”. Тому вирішили розпочати сезон таким “дійством” – тут задіяний майже весь колектив, основна частина. А в нас є кому співати, і танцювати – ви сьогодні переконаєтеся”.

 

 

 

 

Вже в залі, попри вимогу розсаджувати людей в шаховому порядку, люди сідали подекуди поруч – швидше за все це були ті, хто прийшов разом. Усі місця були зайняті приблизно на третину, тому за бажанням глядачі могли розташуватися з дотриманням карантинних вимог.

“Ви не уявляєте, з яким терпінням ми сьогодні чекали нашої зустрічі, ми не бачилися майже півроку”, – перед початком концерту на сцену вийшов директор театру Володимир Лозовоський з невеликою промовою.

Володимир Лозовський

Після цього кілька кольорових капелюхів вигулькнули з оркестрової ями на знак привітання, світло погасло і вистава розпочалася – з увертюри Едварда Штрауса.

Привітавшись усією командою та сховавшись за куліси, один за одним на сцену виходили вокалісти та вокалістки у блискучих костюмах та сукнях, команда скрипалів, актори та акторки у різних іпостасях та казкові герої в чудернацьких костюмах та декораціях – жінка-восьминіг, Русалонька, Аліса та Кролик з казки Льюїса Керрола та велика гусінь.

Як згодом стало зрозуміло – коли і герої, і часи, і вбрання почали карколомно змінюватися – не варто було шукати якоїсь логічної зв’язки між цими частинами виступів. Здавалося, що команда театру приготувала для глядачів усе, що є у театрі – і хореографію, і оперу, драму та комедію, а потім показали це все у яскравому калейдоскопі танців, гри, клоунади та музики.

 

 

 

 

 

 

 

 

Попри реп від Аліси із Задзеркалля, деякі сцени були не зовсім на “вістрі” сучасного – під час одного виступу чоловіки нарікали на “невродливу наречену”, а під час іншої сцени актори розіграли як брешуть жінці, аби прикрити зраду чоловіка. Такі речі, які мабуть сотні разів розігравалися в кіно та театрі, залишали враження як від мінімум “заїжджених”, як максимум – сексистських жартів.

Після першої частини вистави та комічної сценки, на сцену вийшов хореограф та актор балету Гліб Зельгін, який виступив із вишуканим степ-танцем. Час від часу в залі зривалися оплески – здавалося, цього вечора їх було більше, ніж зазвичай. А вже ближче до середини вистави вигуки “браво” звучали все частіше.

До слова, антракту вчора не було – його вирішили скасувати, аби уникнути скупчення людей.

Нагадаємо, цього вересня театр Садовського представить ще дві прем’єри – “Гра в детектив” від Валерія Пацунова та “За двома зайцями” від Тараса Мазура. А ще одна “Магія театру” відбудеться вже сьогодні, о 18:30. Квитки можна придбати за можна придбати в касі або на сайті театру. Більше про прем’єрні вистави можна прочитати ТУТ, там само можна переглянути вересневу афішу.

 

Фото – Марини Сербінович

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.