«Мистецтво треба споживати вживу»: у вінницькому театрі Садовського представили «післякарантинний» театральний сезон

18:04
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Вінницький театр Садовського презентував осінній “післякарантинний” театральний 87 сезон – з п’ятьма прем’єрами та новою організацією залу в епідемічній ситуації.

Сьогодні, 9 вересня, в приміщенні театру Садовського відбулася пресконференція щодо відкриття нового театрального сезону. Перша вистава та водночас прем’єра – театральний концерт “Магія театру” – відбудеться вже завтра, 10 вересня, о 18:30.

– Цей концерт ми хотіли зробити більш вокальним, пластичним, гуморним, щоб закласти фундамент сезону на високій, хорошій, творчій ноті. Кажуть, як розпочнеш сезон, так він і буде тривати. Це буде хорошим подарунком для наших глядачів, – каже режисерка театрального концерту Таїса Славінська.

 

Таїса Славінська

Загалом командою театру заплановано п’ять прем’єр, три з яких – вже готові. Це парадоксальна комедія “Гра в детектив” від Валерія Пацунова, музична комедія “За двома зайцями” від Тараса Мазура,  комедія “Бал негідників” від актора та режисера Григорія Сиротюка та казковий мюзикл “Красуня та Чудовисько” від режисерки-постановниці Ольги Буги.

– Ми поставили акцент на комедії, люди і так засумували за цей період карантину, і через те, що відбувається в державі. Тому прийти, відпочити, розважитися, посміятися і поспілкуватися з  улюбленими акторами – це правильно, – каже пані Таїса Славінська. 

Інша прем’єра, музична комедія “За двома зайцями” від режисера-постановника Тараса Мазура відбудеться 24 вересня. За словами пана Тараса, який є також головним режисером вінницького неформального театру “Хуліgun”, в цій версії комедії обставини подій будуть близькі до нашого часу:

 

– Це погляд на наше суспільство, яке великою мірою любить зовнішню мішуру і не придає значення і уваги внутрішньому світу. Суспільство, яке існує в своїх понтах, намагаючись відкусити якомога більше від ближніх. Над цим і жартуємо.

За словами директора театру Володимира Лозовського, глядачам на вході мірятимуть температуру, їх розсаджуватимуть у шаховому порядку, в приміщені театру будуть доступні дезінфектори, також пропонуватимуть маску тим, хто прийшов без неї. Поки що буфет театру не працюватиме, також, аби максимально уникнути скупчення людей в коридорах, хочуть скасувати антракт. Деякі актори дещо занепокоїлися стосовно цього, зазначивши що антракти потрібній й акторам – аби передягнутися чи змінити лекорації. Директор відповів, що робитимуть це за можливості з огляду на особливості вистави.

Пан Володимир також наголосив, що попри карантин ціни на вистави не зміняться і залишаться такими, як в минулому сезоні – від 100 до 250 гривень для дорослих, та від 50 до 80 для дітей.

Актори та режисеру театру кажуть, що вони готові нарешті вийти на сцену, адже навіть під час карантину не припиняли репетирувати – вдома або онлайн.  “Ми всі в формі”, – каже головна режисерка театру Таїса Славінська, адже навіть через перерву, яка могла б вплинути на акторів, усі готові танцювати та грати. “Мистецтво треба споживати вживу”, сказала директорка Управління культури ОДА Ольга Дернова, кажучи про переваги живих виступів над онлайн форматом.

На пресконференції також представили нового члена команди балету театру – хореографа та куратора пластичного театру Гліба Зельгіна. Саме він є автор перфоменсу “M`eтроMŌN”, який відбувся в кінці серпня на площа Гагаріна.

 

Ольга Дернова

 

Квитки на новий театральний сезон можна придбати в касі або на сайті театру.

Репертуар на вересень

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, кінотеатр “Родина” відновив покази після карантину. Також у Вінниці показуватимуть фільм “Мої думки тихі” поблизу Арки Центрального міського парку.

Читайте також: У Вінниці театр Садовського відновлює покази вистав

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.