«ЗдавайТЕ»: у Вінниці перевірили якість блакитного палива на заклик «Супергазу». ФОТО, ВІДЕО

12:09
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

«Вінницягаз» сьогодні, 10 квітня, зробили публічний забір проб газу для аналізу. Таким чином підприємство приєдналося до марафону перевірок, який за допомогою відеозвернення започаткував невідомий герой  «Супергаз».

В Україні все не можуть оговтатись від теми публічної здачі аналізів. Спершу кандидати в президенти спілкувались одне з одним за допомогою відеозвернень та здавали аналізи, аби довести, що не вживають алкоголь та наркотики. Це настільки сподобалось населенню країни, що в мережі почали з’являтись як жартівливі пародії, так і серйозні відеозвернення благодійних фондів.

Тепер з’явився новий «герой», на якого чекали українці  – «Супергаз». У своєму відео, яке опублікували Регіональна газова компанія на своїй сторінці, він дав «Нафтогазу» та обласним структурам 24 години на те, аби здійснити публічну перевірку якості блакитного палива.

 

Українці мають право знати, який газ вони споживають. «Нафтогаз» та «облгаз», здайте аналіз на якість газу. Ось мої умови: «Нафтогаз» робить аналіз газу зі своїх свердловин одразу після місця його видобутку; «облгаз» робить аналіз на виході з газової труби біля квартири або будинку будь-якого українця. Я, Супергаз, кидаю виклик «Нафтогазу» і «облгазу» – здайте аналіз на якість газу. Даю вам 24 години. Здавай…те.

Фахівці ПАТ «Вінницягаз» 10 квітня зробили відбір проб для визначення фізико-хімічних показників природного газу на одному з газо-розподільчих пунктів у густонаселеному районі Вінниці. До досліджень залучили фахівців найближчої спеціалізованої лабораторії – ПАТ «Житомиргаз», адже у Вінницькій області такої лабораторії немає.

Фахівці пояснюють, що основний показник якості природного газу – його теплота згорання (калорійність). Відповідно, чим вища калорійність, тим менший обсяг газу необхідно витрачати. За словами головного інженера ПАТ «Вінницягаз» Сергія Капшука, газ, який постачають споживачам Вінниччини відповідає всім вимогам, але має різну теплоту згорання. Це пояснюють тим, що при постачанні газ надходить з різних магістральних газопроводів «Укртрансгазу».

Перед відбором проб фахівці «Вінницягазу» відкрили жовту газорозподільчу шафу. Потім декілька разів продували балон, у який взяли проби газу. Після цього балон опломбували та передали представниці лабораторії з «Житомиргазу» Валентині Онищенко. Балон із газом відправлять для аналізу до атестованої вимірювальної хімічної лабораторії ПАТ «Житомиргаз».

Весь процес транслювався в прямому ефірі з офіційної сторінки ПАТ «Вінницягаз» в мережі Фейсбук, в присутності журналістів. Таким чином усі споживачі могли бачити як відбувається відбір газу у Вінниці.

Потреба у такій перевірці виникла через нарікання споживачів щодо неякісного газу у кухнях, який горів жовтим кольором. Аналізи мають надати відповідь щодо того, чому так відбувається і наскільки якісне паливо надходить до вінничан. Головний інженер «Вінницягаз» Сергій Капшук розповів, що в цій ситуації крім якості самого газу має значення налаштування плити та провітрюванність кухні.

Зазначимо, що «Вінницягаз» обслуговує майже півмільйона побутових споживачів. 

З результатами аналізу споживачі вже завтра зможуть ознайомитись на сторінці «Вінницягаз» на Фейсбуці.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.