Збірка оповідань вінницького автора про війну потрапила до Довгого списку премії “Книга року ВВС – 2019”

8:00
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Оновлено: 30 Жовтня 2019, в 15:22

Збірка військових оповідань “Безодня” вінницького поета і прозаїка Влада Сорда потрапила до списку літературної премії “Книга року ВВС-2019”.

ВВС News Україна визначила Довгі списки літературної премії Книга року ВВС-2019, Книга року ВВС – Есеїстика-2019 та Дитяча Книга року ВВС-2019, яка проводиться у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Одним із номінантів на перемогу є Влад Сорд – засновник вінницького видавництва “Дім Химер” та автор збірки оповідань “Безодня”. У Вінниці Влад Сорд презентував свою збірку у вересні.

– Це збірка неймовірних і водночас на диво чесних історій, привезених автором з війни, побаченої на власні очі й прожитої впродовж чотирьох років у польових окопах, на закинутій шахті, у лісах, що повсякчас прострілюються. Тут немає героїзації “своїх” чи демонізації “чужих”, це просто війна, котра випала на долю нашому поколінню. А війна не добирає слів та не шкодує куль, війна триває, як і кожна з цих історій, що, проростаючи з реальності, набувають химерних метафізичних сенсів у подобі Чорного Бога й первісного жаху, який завжди чатує на нас поза межами часу й простору.

Влад Сорд – вінницький поет, прозаїк та ветеран бойових дій, який з перших днів війни чотири роки поспіль захищав Україну на східному кордоні під позивним “Змій”. Народився у Піщанському районі Вінницької області. У 16 років утік із дому до Криму, де навчався у філіалі Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого. Брав участь у Революції Гідності, після – поїхав до АТО. Автор поетичних книг “Трансгрес(і)я”, “+++” (“Три плюси”) та збірки військово-містичних оповідань “Безодня”, фіналіст Міжнародної літературної премії ім. О. Ульяненка, співзасновник і художній редактор видавництва “Дім Химер”.

Загалом до До довгого списку премії “Книга року ВВС-2019” увійшли 24 видання.

До журі конкурсу входять:

  • Віра Агеєва, професорка, Національний університет “Києво-Могилянська академія”.
  • Ольга Герасим’юк, журналістка, член Нацради з питань телебачення і радіомовлення.
  • Віталій Жежера, письменник, журналіст.
  • Тарас Лютий, філософ, письменник.
  • Світлана Пиркало, радниця з питань культури ЄБРР.
  • Марта Шокало, головна редакторка ВВС News Україна.

“Книга року BBC” (BBC Book of the Year) — літературна нагорода україномовним літературним творам, яка щорічно присуджується редакцією BBC News українською за найкращу україномовну книжку видану минулого року. Вперше премію “Книга року BBC” було вручено 2005 року, і вона швидко стала однією з найпрестижніших літературних нагород в Україні. Редакція BBC News українською формує довгий список номінантів, з-поміж яких експертне журі обирає переможців. Автор-переможець премії отримує еквівалент 1000 британських фунтів у гривнях.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.