«Завжди є своя футбольна команда»: як на Вінниччині живе подружжя, яке всиновило найбільше дітей в області

11:57
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Родина Робакідзе, яка живе в Тиврівській ТГ, має дванадцять дітей, дев’ять з яких – усиновлені. Це сім’я, яка всиновила найбільше дітей на Вінниччині. 

За 2021 рік нові родини знайшли 17 дітей. Наразі в базі даних перебуває майже шістсот дітей, яких можна всиновити. 

Про це розповідає “Суспільне” у своєму сюжеті.

Зараз вдома у Робакідзе живе 9 дітей: Юля з родиною, Лейла, Міраб, Артем, Тагір, Дамір, Авеліна, Раміль та Сніжана. Найстарша Наталя живе і працює в Києві, Максим навчається в коледжі в Комаргороді, Назар — боронить Україну в зоні бойових дій.

– Велика сімʼя — то дуже добре, – каже 11-річний Тагір. – Завжди є своя футбольна команда. І будь-яку справу легше робити. […] Дуже добре. Всі допомагають. Завжди всі підтримують… В сімʼї добре завжди.

 

– Не памʼятаю батьків в обличчя. Покажи не впізнаю. Мені тут добре. Нас тут люблять. Це моя сімʼя, — каже Максим.

Робакідзе всиновлювали і по одній дитині, і родинними групами. Наприклад, Міраб та Максим — рідні брати. Як і Дамір, Раміль та Сніжана. З однієї сімʼї прийняли і Авеліну та Артема. Поки мама вдома з дітьми — тато Зураб будує.

Поруч будуються господарські приміщення для тварин. Аби було чим годувати дітей, за що жити, вчитись і відпочивати — родина тримає велике господарство. А ще в покинутому селі, неподалік Тиврова, де тепер мешкають, — Робакідзе викуповують хати й землі. Щоб кожна їхня дитина мала власну оселю.

 

Наразі на Вінниччині проживає 722 усиновлені дитини, каже очільниця обласної служби у справах дітей Тетяна Дорош. За 2021 рік нові родини знайшли 17 дітей. Троє з них усиновлені іноземцями. У базі даних перебуває 579 дітей.

– Діти до 18 років. До року немає жодної (дитини – авт.). 50 дітей – до 5 років. Всі інші – 11-18 років. Маленькі діти в родинних групах. А їх розлучати не можна, каже Тетяна Дорош.

В тому числі, — й ті, що перебувають у прийомних родинах, ДБСТ. 30 сімей стоять на черзі, аби всиновити дитину. Але найскладніше в цій історії, за словами Дорош, що всі хочуть маленьких і здорових дітей, і як правило — одну.

Читайте також: У Вінниці дітей з багатодітних родин запрошують до участі у фестивалі відеоробіт до Дня святого Миколая

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.