Завтра вінничанам безкоштовно робитимуть флюорографію в центрі міста

19:09
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Завтра, 22 березня, з нагоди Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом, у Вінниці можна буде безкоштовно обстежитись у флюрографічному автобусі, який встановлять на Майдані Незалежності. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, зробити такий профілактичний огляд можна буде з 9:15 до 15:00.

Зазначено, що минулого року у Вінниці було зареєстровано 114 випадків захворювання на туберкульоз (в 2017-му – 117), з яких 44% – виявлені при профілактичних оглядах.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу, передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової під час вдихання пилу (аерозолю), в якому є мікобактерії. Кожен хворий на туберкульоз заражає до 20 здорових осіб, тому є небезпечним для оточуючих.

– Тривалий час хвороба може протікати безсимптомно або ознаки її будуть виражені незначно. Важливо робити флюорографічні обстеження для раннього виявлення хвороби, – наголошує начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги департаменту охорони здоров’я ВМР Наталія Авраменко. – Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів на повне одужання за умови ефективного лікування.

Також флюорографічне обстеження можна пройти і в центрах первинної медико-санітарної допомоги за місцем проживання.

Нагадаємо також, що Зельман Абрахам Ваксман, який винайшов антибіотики, народився та зростав на Вінниччині, а згодом став американським професором, який назавжди змінив хід історії людства.

Читайте також: Винахідник антибіотику, що переміг туберкульоз або Як вінничанин Нобелівську премію отримав