Завершився четвертий тендер – Мури таки відреставрують?

10:45
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Лише з четвертої спроби тендер на реставрацію пам’ятки архітектури національного значення “Башта та мур” завершився визначенням виконавця робіт. Згідно із документацією, частину реставраційних робіт мають завершити вже до кінця 2017 року. 

На порятунок вінницьких Мурів з бюджетів міста та області були готові виділити 3 843 250 гривень. Розгляд комісією двох пропозицій тривав з 10 травня. Зрештою, вже 16 травня оголосили переможця з яким департамент будівництва, містобудування та архітектури облдержадамінстрації має намір укласти договір на реставрацію Мурів. Ним виявилось ПП “Облрембудпослуга.”, які запропонували виконати всі роботи за 3 840 250 гривень.

#SOSМайбутнє: Вінниця просить врятувати власну історичну спадщину

За словами заступника голови тендерного комітету В’ячеслава Сахарова, їх управління вже раніше співпрацювало із ПП “Облрембудпослуга.”, а тому вони впевнені у якості роботи.

  • Так як у попередні рази учасники не відповідали кваліфікаційним вимогам, нам доводилося відміняти торги. Був навіть випадок, коли залучалася поліція, було попередження злочинності, як вони вважають. Одна організація, наприклад, не мала потрібної ліцензії, хоча повідомили, що отримують її. Щоправда, все ж є різниця між “отримує” та “має”.  Тепер ми вже точно визначилися із переможцем тендеру, це люди, які працюють саме по пам’яткам архітектури. Зараз, вже маючи підрядника, питання стоїть в тому, аби  узгодити все з Міністерством культури, отримати необхідні дозволи. А це непроста процедура: наче все нормально, але треба побігати. Особливо в Міністерстві, тому що там то одного немає на місці, то іншого і так далі. Сьогодні вже з нашого департаменту культури повезли документи на отримання дозволів у Київ стосовно Мурів.

За поясненнями В’ячеслава Сахарова, частина Мурів вже обвалюється і в управлінні хвилюються аби через довгі бюрократичні моменти не впустити можливість відреставрувати пам’ятку архітектури, перш ніж вона зруйнується.