В Україні триває соціальна кампанія, яка закликає задуматись про своє психічне здоров’я та звернутись до психологів, аби подолати стрес. Одним із чинників, які зумовлюють значний стрес, також є пандемія коронавірусу та пов’язані з нею ризики для здоров’я, роботи та соціального життя.
«Закривайтесь маскою, а не в собі» — таке послання стало основою креативної кампанії представництва Міжнародної організації з міграції в Україні. Кампанія розроблена комунікаційною агенцією Plusone. Основна мета — заговорити до вразливих груп населення й мотивувати їх звернутись на безкоштовну гарячу лінію емоційної підтримки.
Вінничани можуть поговорити із психологом на безкоштовній гарячій лінії 0 800 211 444. Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради.
– Візуальний образ медичної маски команда plusone використала, щоб просто та емоційно продемонструвати: маскою треба закриватись, але не треба ховати під нею те, чим можна поділитись із кимось іншим. Мовчати про проблеми шкідливо! — закликають організатори соціальної кампанії.
Пандемія COVID-19 також загрожує не лише фізичному здоров’ю, але й психічному.
– Стрес, обмеження у діях, зміна звичного способу життя мають руйнівний вплив на психіку. Зокрема це стосується жителів регіонів. Як люди, які й за нормальних умов часто не звикли приділяти належну увагу своєму психічному здоров’ю, в умовах пандемії вони лишаються сам на сам із проблемами: тривоги, страх захворіти, переживання за близьких чи непевне майбутнє — безжально засіли всередині. Ізольовані від оточуючих, люди закриваються у собі й мовчки потерпають від цього.
У представництві Міжнародної організації з міграції в Україні розробили відео, зовнішню рекламу та радіоповідомлення, які вибудовують комунікацію, зіткану з історій трьох простих людей, яких можна зустріти у будь-якому куточку країни. У кожного з них є свої приховані переживання, які ховають під медичною маскою. Однак саме ця маска демонструє тривожні думки героїв назовні. У цьому послання, що маска має стримувати лише вірус, але не переживання, які люди тримають у собі.
Безкоштовна гаряча лінія психологів працює в робочі дні з 9 до 18 години, а у вихідні з 10:00 до 17:00. Зателефонувати до психолога може будь-хто, а всі розмови анонімні та конфіденційні.
Інформаційна кампанія впроваджується Міжнародною організацією з міграції за фінансування від Бюро у справах народонаселення, біженців та міграції Державного департаменту США.
Нагадаємо, що з 8 по 24 січня Уряд України посилює карантин.
– Це робиться для того, аби не допустити розгортання нової хвилі захворюваності після Новорічних свят. Посилення обмежень вводяться для того, аби розірвати ланцюг захворюваності, який може сформуватися протягом новорічних свят, – заявив тоді Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Про те, що буде заборонено під час січневого локдауну читайте у матеріалах:
Уряд посилить карантин у січні: що буде заборонено
Під час січневого локдауну дозволили продавати побутову хімію в магазинах
Фото, відео: представництво Міжнародної організації з міграції в Україні
Дякуємо!
Тепер редактори знають.