“Загарбники мають померти”: реакція художників та ілюстраторів з Вінниці на російсько-українську війну

13:20
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Оновлено: 23 Березня 2022, в 23:32

Митці дуже тонко відчувають цей світ. Тож тема війни моментально з’явилася в картинах та ілюстраціях українських художників. Як рефлексія, як громадянська позиція, як сатира, спосіб “не зійти з розуму” і підтримати інших.

О п’ятій ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок спецоперації в ОРДЛО і розпочав наступ на Київ, атакуючи й тероризуючи всю територію України. Попри величезні втрати ворога (тільки в особовому складі – 5710 осіб за п’ять діб) він продовжує посилати людей на вірну смерть. А Україна дає гідну відсіч і продовжує чинити опір – кожен як може.

Нижче зібрали роботи й коментарі художників та ілюстраторів з Вінниці – їхню реакцію на російсько-українську війну.

Антон / Тony Kei

– Мені не подобається це говорити, але війна вже тут. Кілька днів тому ми вирощували овочі на присадибних ділянках, а сьогодні готуємо коктейлі Молотова, рушниці, патрулюємо вулиці. Я приєднався до служби безпеки у своєму селі. Вдень і вночі ми патрулюємо вулиці, перевіряємо ліси та території на предмет висадки ворожих сил. Мій обов’язок як громадянина України – захищати свою землю та свою родину. Також я продаю всі свої проєкти, все, що маю в магазинах, на підтримку та підсилення української армії. Більша частина буде пожертвувана на забезпечення наших хлопців. Разом ми сила!

 

Андрій Янченко

Увесь світ “прикований” до України. Країна стала єдиною фортецею на захисті демократичних цінностей всього світу, у якому прикордонні міста, містечка, села є бастіонами об’єднаних людей, які дають гідну відсіч російському окупанту. Пишаюсь згуртованістю вінничан, які забезпечують спокій та життя у нашому рідному місті. Ця ілюстрація символізує, що на ворога у Вінницькій громаді очікує смерть. Ми – на своїй Богом даній землі.

 

Андрій Янченко. “Бойкотуйте російські товари. Рятуйте українських дітей”

 

– Анна Борачук

Щось спонукало мене написати цю картину рік тому. І тільки зараз я наче прочитала її, зрозуміла. До мурашок прийшло усвідомлення… Ми будували плани на майбутнє, ставили цілі, працювали, постили фото в соцмережі, жили безтурботним життям і ніколи не думали, що в один момент все може змінитись. Моя чудова Україна ніколи більше не буде такою, як раніше. Серце розбите. Зараз значення має лише те, що наша сила у єдності, що наша Армія сильна! Ми переможемо!

Анна Борачук. “Схованка для Янгола”

 

– Анатолій Борачук –

«Вистоїмо! Відборонимо!»

 

Максим Калинчук

Складно ще щось додати.

Максим Калинчук. “Загарбники мають померти”

 

 

Олександр Никитюк – 

– Тематика коміксу взята з відомого анекдоту про дикунів та накладена на сучасний контекст стану російського суспільства, влади та підконтрольних їм ЗМІ. Таке порівняння висвітлює всю варварську дикість, відсутність будь-якої моралі та гідності в тому потоці брехні й ненависті, яку виригують офіційні канали для споживачів інформації на дикунському рівні, далекому від будь-яких цивілізаційних норм. Робота виконана в жанрі політичної сатири та викладена в публічний простір Фейсбуку за для висміювання подібних практик та розуміння від кого ми боронимо свою країну від тупих, зомбованих дикунів.

Сергій Мірчук

– Малював цю ілюстрацію ще 23 лютого як своєрідну аналогію до Гоголівського Вія. Наступного ранку сліпа нечисть розпочала повномасштабну війну проти України. Завдяки армії та самоорганізованості населення українці вистояли три дні і три ночі проти ворога. Вистояли, а це значить, що Україна переможе!

Загалом зараз кожен намагається бути корисним в межах своїх сил. Я можу малювати ілюстрації тому займаюсь цим. Сподіваюсь, що вони теж справляють свій вплив: допомагають поширювати інформацію та підтримують захисників.

Сергій Мірчук: “Українські мотанки проти російської матрьошки”

 

Анна Черкашина

Це не матюки, це історія. Малюю, аби не зійти з розуму. Пишаюсь кожним. І якщо моя студія виживе, орендатор не вижене, бо немає чим платити, і вистачить розхідників, я робитиму патріотичні написи безкоштовно, або за донат нашим волонтерам, теробороні, медикам та біженцям (Анна Черкачина тату-майстриня і художниця – авт).   

Також на своїй сторінці в Інстаграм Анна опублікувала великий пост подяки “для кожного, хто тримається, бореться і підтримує інших”. 

Це ДЯКУЮ для кожного захисника, кожного військового, добровольця, медика, кухаря, водія для кожного, хто робить усе можливе і неможливе. Це ДЯКУЮ для нашого Президента, у якого вірили далеко не всі (і в тому числі я), але він проявив себе як справжній головнокомандувач та патріот… Це ДЯКУЮ для кожної країни і її громадянина, які нас підтримують, виходять на вулиці та добиваються допомоги нам. Дякую за кожен шолом, зброю та іншу допомогу від інших країн. ДЯКУЮ анонімусам, за їхню підтримку. І ще, і ще, і ще мільйони ДЯКУЮ. Я пишаюсь своєю країною. Все в нас буде чудово.

“Навіть у Смерті є серце”: російсько-українська війна у роботах художників та ілюстраторів з Вінниці. ЧАСТИНА 2

Головна ілюстрація – колаж з картин вінницьких художників

Читайте також: Російсько-українська війна (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте також: Як стати волонтером, зробити коктейль Молотова чи допомогти поліції: як кожен українець може допомогти перемогти у війні

Читайте також: Картини карантину: що малюють вінничани під час пандемії

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.