Картини карантину: що малюють вінничани під час пандемії

14:18
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Мистецтво –  це дзеркало всього, що відбувається у зовнішньому світі. Художники показують реальність через призму своєї чуттєвості та створюють нові смисли. Так люди пізнають світ, досліджують його і в “перетравленому” вигляді виносять його на загал.

Карантин – це “запалення” суспільства, яке з одного боку заморожує, а з іншого – активізує людей. Зокрема людей “тонкої натури”. Художники малюють, щоб донести меседж, реалізувати своє бажання творити або просто розслабитися.

Хіба карантин був би стерпний, якби не було мистецтва? Не кажучи вже про дотепні ілюстрації та меми, які допомагають встояти нашій бомбардованій новинами, психіці.

Саркастичні комікси, наївні малюнки вінницького вокзалу, масляні замальовки схилів Сабарова, а ще – “балконні пейзажі”. Що ще малюють вінничани на карантині? Ми поцікавилися та попросили показати свої роботи художників, які малюють на карантині та про карантин (але не тільки).

– МАКСИМ КАЛИНЧУК –

художник, ілюстратор / @maxim_kalinchuk

Раніше достатньо було прогулятись чи проїхатись в трамваї, щоб половити ідей, а коли це забрали, зв’язок обірвався. В голові були тільки якісь карантинні сюжети, але їх не хотілось підіймати, всім і так “тошно” від ситуації. Але згодом я зламався і почав зображувати свої відчуття, балконні краєвиди та речі за якими почав сумувати. Зобразив як горять наші ліси.

 

 

 

 

«Місто трьох мостів» і «піастри Замостя»: як художник Максим Калинчук створює вінницький поп-арт. ФОТО

Максим і його товариш Володимир Сич (“Колишні паблішинг”) ініціювали створення вінницького “зіну”  – малотиражного творчого журналу.  Разом з вінницькою організацією «Човен» вони приготували онлайн-випуск “Сліпа корова” присвячений карантину та самоізоляції.

Випуск можна переглянути ТУТ.

– АННА ЧЕРКАШИНА

Тату-майстриня, художниця / @ padma_art

На карантині дуже багато малюю, маю окремий інстаграм-акаунт з діджитал-арт, де показую свої емоції та альтер-его у вигляді скелетів та їх інтерпретацій. Тему пандемії взагалі не хотілось “хайпити”, та воно само собою вийшло. Ілюстрація з котиком то мабуть добре впізнаваний образ кота в масці якого вигулює бабуся десь в Італії. А скелет в протигазі, що заріс плющем, сумний та романтичний, тішиться звичайним метеликом.

Це мої та мабуть багатьох людей, особливо художників, емоції, адже єдине, що зараз дарує розраду – помічати прекрасне навколо та радіти життю.

 

 

– ПОКУЦА ОЛЕКСАНДР –

художник

На тему карантину та епідемії роботи не створюю. Малюю короткочасні етюди природи на маленьких форматах олійними фарбами. Практикую, вчуся. Катаюся на велосипеді у відлюдні місця і малюю. Переважно за містом: Сабарів, Шкуринці та інші села, назв яких не знаю. За психлікарнею малював декілька етюдів, на вишенському озері, в лісопарку. Дома теж малюю ескізи олівцем.

   

Олександр Покуца – Сабарів

 

– СЕРГІЙ МІРЧУК –

Художник, один з організаторів музичного фестивалю «БарРокКо»

Під час карантину я працюю дистанційно вдома, а більшість вільного часу намагаюсь приділяти ілюстрації. Зокрема я нарешті взявся за одну стару ідею. Стосується вона вінницьких архітектурних пам‘яток та води у різних її проявах. Ще наприкінці минулого року я накидав два скетчі з Вежею та Будинком Четкова, і тільки зараз перетворив їх на повноцінні ілюстрації.

“Карантин – це щось типу міфічного потопу.
Потрібно залишатись у своєму маленькому ковчезі, поки не закінчиться дощ.”

 

Сергій малює розмальовки для проєкту #вінницький_антистрес. Це цикл робіт від Центру історії Вінниці та Департаменту маркетингу міста та туризму ВМР.

– Хоч у проекті я є технічним виконавцем, працювати в подібній тематиці дуже цікаво. І звичайно, приємно бачити розмальовані версії вінницьких антистресів.

 

– АНДРІЙ НАУМЕНКО –

Музикант, художник / @doublenipple

Андрій малює ілюстрації та створює одяг, декорований малюнками на тему карантину.

 

@poletfantasiimaksimki

Максим малює комікси та ілюстрації на тему карантину. Зокрема, так на його малюнках виглядає звичайних похід за продуктами в часи епідемії:

 

–––

Читайте також: Життя під час пандемії: вінничани про карантин, роботу та надії. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: Нова covid-реальність: як життя у Вінниці переходить в онлайн

Читайте також: «Місто трьох мостів» і «піастри Замостя»: як художник Максим Калинчук створює вінницький поп-арт. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.