Задля зниження стресу і тривожності: на базі Вінницького міського центру соціальних служб надають нову послугу

15:38
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці з 1 лютого реалізовується проєкт, що спрямований на підтримку та зміцнення психічного здоров’я українців. Нову послугу надають на базі Вінницького міського центру соціальних служб.

Як повідомляє Вінницька міська рада, за словами директорки департаменту соцполітики ВМР Валентини Войткової, для покращення стану ментального здоров’я Вінницький міський центр соціальних служб надає зокрема і психологічні послуги. Зазначено, що Вінниця бере участь в експериментальному проєкті Кабміну із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості.

Це консультації для переселенців, захисників і захисниць та членів їхніх сімей. Тепер це ще послуга спрямована на зниження загального рівня стресу і тривожності.

Нова психосоціальна послуга передбачає комплексний підхід. Спеціалісти оцінюють потреби людини, опісля клієнта інформують про доступні послуги для розв’язання проблем, можливості соціального захисту. За потреби надають безоплатну правничу допомогу.

Крім цього, у планах запровадження психологічної діагностики, консультування (індивідуальне, сімейне, групове), надання психологічної підтримки та допомоги після психологічних травм та стресових розладів, навчання методів і прийомів, які допомагають знижувати фізичний та психологічний стрес тощо.

Як пояснює директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська, 3 жовтня 2023 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про реалізацію експериментального проєкту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості». Вінницька громада подала власну конкурсну пропозицію до Міністерства соціальної політики.

За умовами надавачем послуги може стати лише ФОП, громадська організація або некомерційне підприємство. У січні 2024 року конкурсна комісія визначила переможця конкурсу для запровадження послуги з формування життєстійкості. Ним стала ФОП Нагорняк Наталія. Координує функціонування послуги Міністерство соціальної політики, Національна сервісна служба і Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю.

Зазначено, що окремий напрямок стосується психологічної роботи з військовослужбовцями, ветеранами і їхніми родинами. Команда проєкту – це психологи, соціальні працівники та кейс-менеджер.

Для отримання послуги з формування життєстійкості необхідно звернутись за адресою: просп. Космонавтів, 30, каб. 301, 305. Телефон – 096 89 56 994. Зробити це можуть усі містяни.

Ілюстрація – life.pravda.com.ua