Заболотна: у закладі на Вінниччині, де завдали травм підопічній під час купання, не виявили знущання над людьми

21:08
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Ладижинському дитячому будинку-інтернаті “Троянда”, чия підопічна отримала термічні опіки під час купання у ванні, не виявили жорстокого поводження з іншими клієнтами. Попри це, директора закладу відсторонять на час розслідування інциденту.

Про це сьогодні під час прес-брифінгу повідомила заступниця голови Вінницької обласної державної адміністрації Наталя Заболотна. Чиновниця розповіла, що днями представники облдержадміністрації разом з представником інституту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини навідались до закладу зі спеціальною перевіркою.

Нагадаємо, йдеться про випадок, що стався 31 січня в ладижинському закладі. Тоді 41-річна жінка хвора на ДЦП, отримала термічні опіки правої ноги та лівої стопи через недбалість санітарки закладу.

Працівники закладу, замість того, щоб помити людину, поклали її у ванну, ввімкнули воду і кудись пішли. Коли повернулись, побачили, що вона лежить в дуже гарячій воді. Людину витягли, одягнули і залишили. Лише наступного дня інша зміна викликала “швидку”, до попеченого тіла прилип одяг. Лікарі “швидкої” забрали підопічну інтернату в лікарню з 30% опіками тіла, – розповідала тоді журналістам “Вінниця.info” Людмила Головашич, депутатка Вінницької облради.

Як повідомив сьогодні Валерій Ольховий, представник Уповноваженого Верховної Ради України у центральних областях, наразі стан жінки задовільний. Після отримання близько 30% опіків тіла їй пересадили штучну шкіру.

Після покращення стану здоров’я, Олену (так звуть постраждалу) повернули до “Троянди”, позаяк вона є недієздатною та перебуває під опікою закладу.

Як повідомила Наталія Заболотна, крім Олени, під час позапланової перевірки закладу перевірили й інших пацієнтів, однак жорстокого поводження чи знущання не виявили – в тому числі й прив’язувань до ліжка тощо.

Незначні порушення виявили на території харчового блоку – наприклад, зберігання продуктів та ліків в неправильних місцях, незадовільний стан деякого посуду, відсутність стікерів на продуктах тощо.

Однак чи не найбільшим порушенням чиновники називають надто високу температуру води в бойлерах – 90°С. За словами пані Наталі за їхнього втручання температуру знизили до 60°С.

Загалом Валерій Ольховий визначив стан закладу як задовільний та оцінив його на 3/5 балів. При цьому Плисківський інтернат (в якому чоловіків, жінок та дітей тримали роздягнутими в окремій кімнаті) він оцінює на 0 балів, а Стрижавський інтернат – на 2. Подібних закладів, які можна оцінити на вище, ніж три бали, він у Вінницькій області не зустрічав.

Як повідомлялось раніше, за ознаками завдання тілесних ушкоджень підопічній Ладижинського закладу почали досудове розслідування. Санкція ст.128 ККУ (необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження) передбачає покарання у вигляді громадських робіт на строк від 150 до 240 годин або виправних робіт на строк до двох років, або обмеження волі на строк до двох років.

Санітарку, яка купала потерпілу жінку, звільнили “за власним бажанням”, а медичній сестрі оголосили догану. Керівника закладу відсторонять на час розслідування інциденту, однак після того як він повернеться з госпіталізації внаслідок гіпертонічної кризи.

Інтернат створений з метою забезпечення постійного проживання дітей віком від 4 до 18 років у відділеннях IV профілю та осіб з інвалідністю віком до 35 років з порушеннями фізичного, інтелектуального розвитку та психічними розладами, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, освітніх послуг, комплексу реабілітаційних заходів і згідно з медичним висновком не мають протипоказань для перебування в зазначеній установі. У закладі є два відділення:
1) IV профілю – для вихованців з глибокою розумовою відсталістю та/або психічними розладами, які мають складні фізичні вади та потребують паліативного догляду, не можуть самостійно пересуватись (або пересуваються з утрудненням) та самообслуговуватись (змішані за статтю);2) молодіжне – для перебування інвалідів віком від 18 до 35 років (дівчата і хлопці) – інваліди першої і другої груп з психоневрологічними захворюваннями, яким за станом здоров’я не протипоказане перебування у молодіжному відділенні будинку-інтернату, незалежно від наявності батьків, опікунів (піклувальників) або родичів, зобов’язаних їх утримувати за законом.

Фото з брифінгу автора

Читайте також: Поліція відкрила провадження за фактом знущань над людьми у Плисківському інтернаті

Читайте також: Результати перевірки вінницької тюрми: клітка з мотузками, їжа в газетах та пліснява. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.