За забруднення повітря «Вінницяпобутхім» сплатить понад 84 тисячі штрафу

13:21
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Одному з вінницьких підприємств, ПрАт «Вінницяпобутхім», пред’явили претензію на суму 84,6 тисячі гривень за викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Про це на сайті Держекоінспекції у Вінницькій області повідомили минулого тижня, однак, що це за підприємство, не зазначили. Трохи згодом, у відповіді на інформаційний запит Vежі, в Держекоінспекції вказали, що цим підприємством є ПрАТ «Вінницяпобутхім» (один з провідних виробників миючих засобів в Україні – ред.).

У повідомленні йдеться, що воно робило викиди в атмосферу впродовж двох місяців – з 18 лютого по 18 квітня 2017 року. На підприємстві робили це без відповідного на те дозволу, а відтак порушили статтю 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» (регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарних джерел).

Також у Держекоінспекції надали результати цієї перевірки.

Так, упродовж двох місяців 2017 року, всього від наднормативних викидів у атмосферне повітря ПрАт «Вінницяпобутхім» викинуло 22 забруднюючі речовини у розмірі трохи більше як півтонни (0,566267 т).

Це порушення виявили спеціалісти Держекоконтролю під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства.

– Відповідно до «Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря», затвердженої наказом Мінприроди України від 10.12.2008р. № 639, обраховано, що сума завданих довкіллю збитків становить 84 601 гривню 51 копійку, – зазначили в Інспекції.

Наразі підприємству пред’явили претензію на вказану суму для добровільного її відшкодування.

Читайте також: ЖИТТЯ І ПОСТАПОКАЛІПСИС ВІННИЦЬКОГО “ХІМПРОМУ”