Кіт лісовий належить до виду, що зникає, тому занесений у Червону книгу України. Проте на Вінниччині чисельність лісового кота останнім часом зростає.
Як повідомили у Вінницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства, за офіційними даними, в угіддях лісгоспів мешкає 25 лісових котів. Цьогоріч їх традиційно зафіксували у лісах Чечельницького лісгоспу, другий рік поспіль – у Хмельницькому лісгоспі та вперше за останні роки – у Гайсинському.
– У цій місцевості поряд пролягає залізнична колія, яка обабіч позаростала кущами, густими насадженнями. Тому у такому природному сховку цей вид почуває себе комфортно, адже це доволі скритна тварина, – розповів Сергій Злепко, мисливствознавець Гайсинського лісгоспу.
На думку Володимира Ткача, мисливствознавця Хмільницького лісгоспу, збільшення чисельності лісового кота може бути зумовлена зменшенням чисельності куниць і тхорів, адже вони є їхніми конкурентами у харчовій базі.
Лісівники кажуть, що це досить жорстокий хижак: нападає не лише на птахів і гризунів, а й на ссавців (приміром, зайців). Також лісові коти харчуються комахами та навіть зміями.
Зустріти їх практично неможливо, бо ці коти ведуть переважно нічний спосіб життя й уникають людей. У повідомленні йдеться, що вони селяться у глухих дубових, дубово-грабових, букових і мішаних лісах, в очеретяних заростях, у чагарниках. Найчастіше оселю лаштують у дуплах дерев, кореневищі, старих норах тварин, навіть на купах залежаного хмизу, вистилаючи кубло травою, листям і пухом птахів.
Нагадаємо, що кілька років тому лісівникам Жмеринського лісгоспу вдалося побачити та навіть зафіксувати на відео червонокнижних лісових кошенят.
– За зовнішніми ознаками вони відрізняються від домашнього кота. Мають характерне забарвлення, досить великий розмір тіла та більш виражені зуби-ікла. Довжина тіла – до 90 см, а хвіст коротший і притуплений, обкільцьований кількома темними смугами. Очі має блакитні або сірі. Відрізняються за забарвленням лісові коти й очеретяні коти, – зазначив Сергій Злепко.
Загалом науковці називають кілька причин зменшення кількості цього виду: негативний вплив цивілізації на ліси, агресивна поведінка людини в лісі, браконьєрство, меліорація земель, активна сільськогосподарська діяльність людини, густота населених пунктів.
Ілюстративне фото – blog.huellacanina.com
Дякуємо!
Тепер редактори знають.