З затримкою у рік: у Вінниці продовжили комплексну реконструкцію вулиці Данила Нечая. ФОТО

14:03
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці з початку червня стартувала друга черга капітального ремонту вулиці Данила Нечая. Зокрема там облаштують велосипедні доріжки та пішохідні зони, встановлять сучасні павільйони для очікування громадського транспорту тощо.

На сайті Вінницької міської ради повідомили, що загалом комплексним ремонтом мають оновити два кілометри шляху. Дорожнє покриття оновлять по двох основних профілях: ділянка від вулиці Московської до вулиці Дубовецької матиме чотири смуги дорожнього руху, а від вул. Дубовецької до вул. Брацлавського три смуги.

Там планують замінити мережу зовнішнього освітлення, облаштувати нові світлофорні об’єкти (їх на другій черзі буде шість), а в місцях, де можливе скупчення атмосферних опадів, передбачено локальні мережі зливової каналізації.

– Також передбачено встановлення 12 камер відеоспостереження. Будуть оновлені й зупинки громадського транспорту: облаштують посадочні платформи з тактильними показниками для людей з вадами зору, встановлять сучасні павільйони для очікування транспорту. Також у планах – висадка нових дерев, – зазначив Юрій Семенюк, в.о директора Департаменту комунального господарства та благоустрою.

Також він розповів про роботи, які вже виконали на цій ділянці вулиці. Зокрема там замінили водогін протяжністю 437 метрів, оновили більше кілометра проїжджої частини та змонтували бордюри. Зараз бригади працюють з підготовки траншей, де прокладуть футляри для мереж зовнішнього освітлення та зв’язку.

 

Про затримку реконструкції

У міській раді зазначили, що вулиця Данила Нечая – це головна вулиця мікрорайону Старого міста і виїзд з міста на Тиврівський напрямок. Комплексний капітальний ремонт цієї магістралі розпочали ще у 2019 році. Тоді оновили першу ділянку протяжністю понад 1,2 км від вулиці Московської до вулиці Федорова. Однак у 2020 році продовжити роботи не змогли у зв’язку з пандемією.

– Об’єктивно кошти необхідно було перенаправити на потреби охорони здоров’я, підтримку малозабезпечених вінничан, малого та середнього бізнесу по нашій програмі “Вінничани важливі”. Зараз у нас з’явилась можливість продовжити роботи. Ми розраховуємо, що при відповідних надходженнях до бюджету громади, ми зможемо завершити реконструкцію раніше, – пояснив вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Очільник громади додав, що на реалізацію цього важливого проєкту передбачене співфінансування з обласного бюджету за програмою підтримки дорожньої інфраструктури   40 мільйонів гривень.

– При формуванні бюджету депутати ухвалили рішення щодо збільшення видатків з державної субвенції на комунальні дороги. Вже є рішення по проєктах, які були подані на розгляд конкурсної комісії. І проєкт Вінницької міської ради, який передбачав ремонт дороги по вулиці Данила Нечая, є одним з переможців. Тому буде профінансовано 40 мільйонів гривень з обласного бюджету, – розповів голова Вінницької обласної ради В’ячеслав Соколовий.

Фото – vmr.gov.ua