«…З забутої теки»: у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї триває виставка графіки Ігоря Синєпольського

17:48
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

28 січня в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилась виставка графіки вінницького митця – Ігоря Синєпольського. Так, у залі представлені завершені роботи, ескізи й начерки за весь період багаторічної праці графіка.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Відомий вінницький митець відійшов у вічність у серпні минулого року, лишивши у майстерні свої твори – завершені роботи, ескізи і начерки за весь період багаторічної натхненної праці, – йдеться у дописі.

Зазначається, що донька майстра, художниця Галина Чекіна, вирішила передати в дар частину творчого доробку батька до збірок Вінницького обласного художнього музею і Вінницького обласного краєзнавчого музею. Ідея ж виставки виникла з віднайденої на поличці у майстерні теки, у якій зберігалися натурні замальовки й ескізи двох масштабних картин художника – “Металурги” (1961) (в експозиції 29 рисунків) і “Ранок будівельників” (1962) (9 рисунків).

 

Також на виставці у музеї представлено картини “Князь Дмитро Байда Вишневецький” та “Ой, у лузі червона калина” з ескізами. Релігійну тематику ілюструє “Перший ранок нової ери”. У портретному доробку привертають особливу увагу три автопортрети майстра, які датовані 1969 і 1995 роками.

Виставка триватиме до 13 лютого у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї за адресою: вулиця Соборна, 19.

Ігор Іванович Синєпольський – український живописець. Народився 1938 року у Вінниці в родині військового, але батьки виїхали з міста вже за рік. Здібності митця проявилися досить рано і він почав навчання у Київській художній середній школі ім. Т. Шевченка. Надалі навчався у Харківському державному художньому інституті. Над своєю дипломною роботою молодий художник працював на металургійних комбінатах Запоріжжя і Маріуполя (тодішній Жданів). Це, передусім, замальовки індустріальних територій і приміщень й зображення металургів під час роботи та виразні портрети, позбавлені ідеалізації. В цей час так званої “відлиги” в радянському мистецтві у колі творчої молоді народжується стиль, який отримав назву “суворого реалізму”, саме до цього напряму можна віднести ранні роботи Ігоря Синєпольського.
Згодом митець займався і викладацькою діяльністю у Дніпрі, а з 1964 року перейшов на творчу роботу у Вінниці. В 1965 році він став членом спілки художників, був у першому складі вінницької організації, а у 1986–1991 роках очолював її. У 1998 році отримав звання заслуженого художника України. Працював у станковому і монументальному живописі. (джерело)

Фото – з фейсбук-сторінки Вінницького обласного краєзнавчого музею

Читайте також: «Гаррі Поттер», «Індіана Джонс» та «Зоряні війни»: у Вінницькій філармонії прозвучать композиції з культових фільмів

Читайте також: «Тут кожна річ – справжня»: у Вінниці відкрили виставку, присвячену захисникам та захисницям. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: У Вінниці з нагоди першої річниці студії “ПІЧ” стартувала виставка творів сучасного мистецтва. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.