З новим “Оберегом Вінниці”: на Майдані Незалежності встановили писанки-велетні. ФОТОРЕПОРТАЖ

17:33
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці на Майдані Незалежності з нагоди Великодня встановили майже два десятки велетенських писанок. 

Як відомо, щороку на локацію з півтораметровими писанками приходить чимало містян, щоб помилуватись цими символами свята та зробити фото на згадку. У перший же день цьогорічного встановлення писанок, 12 квітня, увагою локацію теж не обділяли. Так, люди зупинялися й розглядали візерунки або робили фото.

 

 

 

 

На локації – 18 писанок-велетнів. На них зображені українські орнаменти, символи міста, храми, птахи тощо. Періодично – з року в рік – всі писанки оглядають, за потреби ремонтують та додають нові екземпляри. Наприклад, торік колекцію доповнили писанкою-оберегом з Гербом України.

Цьогоріч також є оновлення колекції. Щоправда, для цього не закуповували новий екземпляр, а відреставрували існуючий. Так, як розповів “Вежі” директор департаменту культури Вінницької міської ради Максим Філанчук, писанка із зображенням ляльки-мотанки торік при транспортуванні була сильно пошкоджена.

Однак силами Центру концертних та фестивальних програм її відреставрували, митці зробили новий ескіз для цієї писанки та назвали її “Оберіг Вінниці” і сьогодні, 13 квітня, на Майдані Незалежності її розмалювали. Відтак, зазначив Філанчук, на локації – 18 писанок-символів Великодня.

Побачити писанки можна буде до 21 квітня – у другій половині того дня їх демонтують. Водночас, як зазначив Максим Філанчук, цьогоріч жодних майстер-класів чи фестивалів біля локації з писанками не буде.

Далі пропонуємо поглянути, як усе виглядає, на світлинах нашої Зорини Гаджук:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото Зорини Гаджук