Величезна писанка з Гербом України: у Вінниці оновили колекцію писанок-велетнів. ФОТО

18:05
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У самому середмісті Вінниці встановили 18 величезних писанок. Цьогоріч колекція поповнилася новим екземпляром – писанкою-оберегом. 

Традиційно щороку писанки встановлюють у нашому місті як символи Великодня. Їх, як і завжди, розмістили на постаментах, біля яких вінничани можуть зробити фото на пам’ять. На писанках зображені українські орнаменти, ляльки-мотанки, храми, птахи.

Як уточнив нам заступник директора департаменту культури Вінницької міської ради Олексій Циганков, окрім екземплярів, що були в експозиції у минулі роки, цьогоріч додався ще один – з Тризубом. Ця писанка виконана переважно синьою та жовтою фарбами (перше фото). Герб України розміщено в центрі, а навколо нього зображено символи оберегів: квітки-сонця, квітки-надії, квітки-родючості. Завершили оздоблення цієї писанки сьогодні.

 

 

Поруч з цим сьогодні на локації влаштували ювілейний, п’ятий, фестиваль “Великоднє диво”. Зокрема майстрині завершували розпис згаданої величезної писанки з Гербом, а перехожі могли долучитись до розпису та побачити колекцію великодніх виробів від місцевих майстринь.

– Традиційно в Чистий четвер, коли створюються писанки, ми вирішили провести цей п’ятий фестиваль, хоча і в дещо зменшеному форматі. Сьогодні всі бажаючі могли долучитися до розпису, поговорити з майстринею Наталією Заєць щодо майстер-класів з рогозоплетіння, а ще переглянути виставку великодніх поробок, – розповів Олексій Циганков.

Нагадаємо, що раніше в рамках проєкту “Пасхальні візерунки”, що в рамках фесту “Великоднє диво”, вінницькі майстрині створили близько 40 писанок для захисників. Про це читайте ТУТ.

Що ж стосується писанок-велетнів, то зробити фото біля них можна буде на Майдані Незалежності до 29 квітня. А як вони виглядають – пропонуємо переглянути на світлинах нашої Зорини Гаджук: