УЗ планує відновити рух потягу Skoda “City Elephant” за маршрутом Київ-Вінниця

11:54
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

З Києва до Вінниці можуть відновити рух двоповерхового швидкісного електропоїзду Інтерсіті+ виробництва чеської “Skoda”. Наразі “Укрзалізниця” вивчає три варіанти маршрутів для двох таких поїздів після їхнього ремонту.

На сайті перевізника повідомили, що йдеться про електропоїзди EJ675 Skoda “City Elephant”. Кожен з них складається із шести двоповерхових вагонів на 623 місць (46 першого класу та 590 другого класу), і розрахований на швидкість роботи 160 км/год.

Щодо маршрутів, то “Укрзалізниця” розглядає такі напрямки для курсування електропоїздів “Skoda”:
– відновлення курсування поїзда №720/719 “Київ – Харків – Київ”;
– відновлення курсування поїзда №748/747 “Київ – Тернопіль – Київ”;
– організація тактового руху за маршрутом “Київ – Вінниця – Київ”.

– Останній варіант цікавий ще й тим, що від нього виграють пасажири, які прямують з Києва до Львова або у зворотному напрямку, адже на сьогодні більшість пасажирів їде до Вінниці саме на львівському Інтерсіті+. Тож у пікові літні та різдвяні періоди цей напрямок стає перевантаженим і вільних місць не вистачає, – повідомили в “Укрзалізниці”.

– Розширення прямого сполучення з Вінницею з можливістю курсування двох рейсів на день вивільнить місця до Львова та Перемишля. Після відновлення міжнародного залізничного сполучення це стане у нагоді сотням тисяч пасажирам.

Зазначається також, що ключові та найскладніші роботи (зокрема, ремонт моторних візків) буде виконувати безпосередньо виробник – Skoda Transportation Group. Водночас для зменшення витрат уся базова ремонтна підготовка вказаних поїздів проводитиметься на власному підприємстві Укрзалізниці – ПрАТ “Київський електровагоноремонтний завод”. Зокрема там робитимуть заміну зношених частин; ізоляцію та фарбування ділянок зі слідами корозії, нанесення змазки; ревізію візків і механічних частин; відновлення пошкодженого лакофарбового покриття; заміну несправного та пошкодженого салонного обладнання.

– Строки завершення ремонтів залежатимуть від результатів діагностики, яку зроблять у Чехії та в Києві спеціалісти Skoda, а також від термінів постачання виробниками колісних пар, які будуть повністю замінені. Завершення ремонту першого електропоїзда попередньо заплановано вже до кінця 2021 року, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що вперше потяг EJ675 Skoda “City Elephant” прибув до Вінниці 4 листопада 2016 року. Тоді квиток за маршрутом Вінниця-Харків у першому класі складав 345 гривень.

 

 

Кожен вагон такого потягу може прийняти 50 пасажирів, зокрема перший поверх має 23 місця для сидіння. До Києва з Вінниці двоповерхова “Шкода” могла домчати за 174 гривні у першому класі та за 121 – у другому. Час на дорогу – 2 години 27 хвилин.

Нагадаємо, що маршрут “Київ – Вінниця” потрапив у ТОП-5 найбільш популярних сполучень “Укрзалізниці” у 2020 році.

Ілюстративне фото – kievvlast.com.ua

Читайте також: Перший квиток у чат-боті “Укрзалізниці” придбали за маршрутом “Київ – Вінниця”

Перші хвилини у Вінниці: як виглядають нетуристичні маршрути міста. ФОТО, ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.