До Вінниці уперше прибув двоповерховий потяг Skoda. ФОТОРЕПОРТАЖ

16:31
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Оновлено: 26 Січня 2021, в 11:38

4 листопада, о 13:58 під урочисту музику та із трихвилинною затримкою на першу платформу вінницького залізничного вокзалу уперше прибув двоповерховий чеський потяг Skoda.

Новий Інтерсіті №719 привіз до нашого міста перших пасажирів з Харкова, Києва та інших міст у шести двоповерхових вагонах першого та другого класу. Ще за півгодини до прибуття незвичайного потягу, на платформі зібралася майже сотня людей, переважно студентів-транспортників, які за кілька хвилин до приїзду “Шкоди” вже виглядали машину крізь екрани своїх смартфонів та планшетів.

img_5137

Потяг зупинився і двері вагонів автоматично відчинилися: відразу впали в очі порівняно низькі пороги до вагонів: вочевидь, це значно більш зручно, ніж у звичайних потягах “Укрзалізниці”.

img_5091

До вагонів дозволили зайти журналістам, а за кілька хвилин – пустили усіх охочих. Особливих переваг у порівнянні з Інтерсіті-хьондаями нашим журналістам помітити не вдалося, хоча на перший не фаховий погляд Skoda виглядає наче більш надійно.

img_5159

img_5108

img_5160

За великим рахунком, перший та другий клас вагонів відрізняється не надто, особливо що стосується перших поверхів, а ось на другому поверсі для пасажирів першого класу передбачені зручні розкладні столи.

img_5153

Як і в “звичайних” інтерсіті, у двоповерховому потягу автоматизовані усі двері, окрім туалету. Тут також працюють цифрові інформаційні табло, встановлені екрани в обох кінцях вагону.

img_5144

img_5146

Варто відзначити і спеціальний вихід для людей з особливими потребами: у 6-му вагоні першого класу облаштовані спеціальні платформи та пристрої для тих, хто пересувається на інвалідних візках.

img_5166

img_5172

Кожен вагон такого потягу може прийняти 50 пасажирів, зокрема перший поверх має 23 місця для сидіння. Вартість квитка сполученням Вінниця-Харків першим класом складе 345 гривень, другим класом – 236, а їхати доведеться 8 годин 23 хвилини. До Києва з Вінниці двоповерхова “Шкода” домчить за 174 гривні у першому класі та за 121 – у другому. Час на дорогу – 2 години 27 хвилин.

img_5179

Потяг вирушить з Вінниці на Київ сьогодні вже о 15:27. Детальніше про новий маршрут Укрзалізниці та його розклад руху – читайте за посиланням.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.