З “Курною дорогою” та “Le Voyage Vintage”: на Вінниччині відбувся фестиваль “Янівські вихідні”. ВІДЕО

16:53
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Днями на Вінниччині відбувся фестиваль “Янівські вихідні”, під час якого було організовано відразу декілька велосипедних заїздів – від гравійної гонки “Курна дорога” до ретро-заїзду на велосипедах «Le Voyage Vintage». Участь у заїздах взяла до трьох сотень велосипедистів з різних областей України.

Про це Vежі повідомили організатори фестивалю.

– Янівські вихідні – івент, який розпочинався у 2019 році лише із заїзду на вінтажних велосипедах. За три роки існування цей захід переріс в справжній культурно-спортивний фестиваль, а головне він приймає все більше і більше учасників, – зазначив співорганізатор фестивалю Олександр Царевський, передають в повідомленні.

 

 

 

 

 

 

Фото Нестора Підгурського

Вказано, що цьогоріч фестиваль традиційно зібрав професійних велогонщиків та аматорів-велосипедистів з усієї України, а також любителів активного відпочинку.

Так, першою подією фестивалю «Янівські вихідні» стала гравійна гонка «Курна дорога». Так, майже сотня велосипедистів з різних куточків України змагалися на витривалість з мінімальними правилами та обмеженнями, долаючи маршрути 75 і 150 кілометрів.

Підкреслюється, що маршрути мали лише 20-25 % асфальту, а решту шляху займали ґрунтові дороги.

Зрештою, перемогу у гравійній гонці за чотирма різними категоріями здобули учасники та учасниці з Києва, Миколаєва, Дніпра, Одеси, Вінниці та інших міст України. Участь також вперше взяли двоє місцевих мешканців.

“Курна дорога на Янів”. Фото Нестора Підгурського

 

 

 

 

 

У неділю, 20 червня, відбувся також дитячий велозаїзд «Future» для дітей віком від 0 до 7 років.

– 40 учасників та учасниць на чотирьох-, трьох- та двоколісних велосипедах додали різні дистанції під оплески батьків та гостей. Переможцями велозаїзду стали усі учасники без виключення, – йдеться в повідомленні.

Цього ж дня відбувся заїзд на ретро-велосипедах «Le Voyage Vintage» – велосипедисти подолали маршрут в понад 30 кілометрів. Зі слів Олександра Царевського, попри те, що лише маленька частинка – близько дванадцяти учасників, брали участь на вінтажних велосипедах, на маршрут загалом виїхали до двох сотень велосипедистів, зокрема, мешканців ОТГ.

– Старі шосери, міські ровери з кошиками з квітами, дівчата в капелюшках та спідницях – такі атмосферні образи учасників події залишаються найкращими прикладами з року в рік. Також багато хто приїхав на виняткових раритетних велосипедах таких як швейцарський армійський велосипед 1964 року учасника з Києва Миколи Ковтуна, – йдеться в повідомленні.

«Le Voyage Vintage». Фото з фейсбук-сторінки Дмитра Дідковського

 

 

 

Крім цього, на фестивалі, зокрема, відбулись мистецька акція та виступи музичних гуртів, обговорення розвитку туризму в Іванівській територіальній громаді, працювало ремісниче містечко за участі місцевих майстрів.

Організаторами фестивалю є “Київська Сотка”, Клуб “Коні педальні”, ГО “Вінниця мобільна”, Клуб рандоннерів “Святий Матраце” та Іванівська сільська територіальна громада.

Головне фото Нестора Підгурського
Відео з каналу Дмитра Кулешова

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.