У Вінниці розпочався шостий лицарський турнір пам’яті Максима Шимка. Лицарські двобої, середньовічні розваги, смаколики та благодійний ярмарок – все це очікує сьогодні на гостей поблизу Вінницького обласного краєзнавчого музею.
Загалом на події зібралась щонайменше понад сотня людей – 27 учасників та учасниць турніру з восьми різних міст України, представники вінницьких закладів середньої освіти, які принесли смаколики (і не тільки) для благодійного ярмарку та звичайні відвідувачі.
Розпочали турнір з покладання квітів – спершу до “Дерева свободи” на площі Героїв Небесної Сотні, а згодом – до пам’ятного знаку полеглим у російсько-українській війні захисникам біля краєзнавчого музею.
Власне ж локації заходу розділились на дві частини – біля центрального входу до музею, на площі Шевченка, розташувався благодійний ярмарок. Тут у школярів, викладачів та інших представників закладів освіти можна придбати різноманітні товари і, таким чином, підтримати ЗСУ. Зазначимо також що представники восьмого ліцею також збирали кошти для одного зі своїх учнів, який захворів на рак.
Хтось приніс спечене вдома печиво чи інші солодощі, хтось – пиріжки чи вареники, а дехто футболки, розфарбовані гільзи чи інші різноманітні “неїстівні” товари. Фактично все, що ми бачили, продавалась за приємними цінами, а солодощі, які ми куштували, виявились дуже смачними.
Іншою локацією турніру став власне “ринг” для двобоїв, на якому зі щитами та мечами змагались сучасні лицарі та лицарки (яких, до речі цьогоріч виявилось більше, ніж чоловіків) з Києва, Харкова, Одеси, Миколаєва, Ужгорода, Івано-Франківська, Житомира та Вінниці. Локацію розташували за музеєм, тож пройти до неї можна або обійшовши музей, або навпростець – через будівлю музею.
Сьогодні день народження Героя Небесної сотні Максима Шимка і до цієї дати приурочений лицарський турнір. Цього року ми через повномасштабне вторгнення та трагічні події маємо дещо інший формат. Зокрема, цьогоріч турнір присвячений усім Героям, які померли за Україну. Також наша мета – зібрати кошти на придбання зарядних станцій для захисників на фронті. Ми передамо кошти волонтерам “Загартованих сердець”, – розповідає представниця організаторів Ольга Грабовська.
Щоправда, організатори попереджають, що побувати на турнірі можна спершу придбавши щось на ярмарку та отримавши за це квиток.
Вже в будівлі музею, неподалік рингу можна спробувати написати щось перами на папері чи стилосами на воскових дощечках, послухати про рецепт виготовлення чорнила, спробувати видобути іскри з кресала, пограти з кубарем чи спробувати себе в грі в тавлії (дуже далекого “родича” чи “знайомого” шахів). Правда, для гри в тавлії потрібна буде додаткова консультація від працівників музею, тож не соромтесь питати.
Відвідати турнір лицарський турнір пам’яті Максима Шимка можна сьогодні поряд з Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм. Він триватиме до 18:30.
Нагадаємо, Максим Шимко був вінницьким істориком-реконструктором, є Героєм Небесної Сотні. 20 лютого 2014 року, під час Революції Гідності, він загинув від кулі снайпера. На той момент йому було 34 роки. У 2018 році експерти встановили, що автомат, з якої випустили кулю, належав беркутівцю Сергію Зінченку. Максим Шимко удостоєний звання Героя України.
Про один з турнірів, присвячених його пам’яті, читайте та дивіться у репортажі за ЦИМ посиланням.
Фото Євгена Симоненка
Дякуємо!
Тепер редактори знають.