Хода Соборною і бої на мечах: у Вінниці відбувся лицарський турнір пам’яті Максима Шимка. ФОТО

16:59
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Оновлено: 28 Січня 2022, в 13:04

У Вінниці уже вп’яте відбувся традиційний лицарський турнір пам’яті Героя Небесної Сотні, вінничанина Максима Шимка.

Сьогодні, 24 жовтня, близько 30 реконструкторів з різних міст України зібралися на площі перед колишнім кінотеатром “Росія”. Саме там встановили дерев’яне ристалище (майданчик для лицарських турнірів) і розгорнули невеличке містечко, де можна було постріляти з лука,  спробувати встояти на ходулях і навіть пройти посвяту у лицарі й лицарки від “Короля Артура”. Діти, здається, були у захваті від таких розваг.

 

 

 

 

Офіційне відкриття стартувало об 11:00 годині з ходи лицарів вулицею Соборною. Але перед тим на ристалищі відбувся перший поєдинок між “найсильнішими жінками сьогоднішнього турніру”, як зазначила Ольга Грабовська, реконструкторка, організаторка і ведуча цих змагань.

Красиві й тендітні на вигляд дівчата. з Вінниці та Києва, одягнули шоломи й умить перетворилися на безстрашних жінок-воїнів.Захищаючись щитом кожна із них намагалась нанести суперниці якомога більше ударів мечем (за це судді нараховували очки). Поєдинки закінчувався на 10-ти очках, тому були хоч і не довгими, але дуже видовищними.

 

 

 

 

Після цього відбулася хода. У середньовічних бойових обладунках, реконструктори з Житомира, Вінниці, Києва, Білої Церкви та Хмільника пройшлись центром міста: від Майдану Героям Небесної Сотні до місця проведення турніру.

Хода стартувала від Дерева Свободи, адже Максим Шимко, який був вінницьким істориком-реконструктором, є Героєм Небесної Сотні. 20 лютого 2014 року, під час Революції Гідності, він загинув від кулі снайпера. На той момент йому було 34 роки. У 2018 році експерти встановили, що автомат, з якої випустили кулю, належав беркутівцю Сергію Зінченку. Максим Шимко удостоєний звання Героя України.

 

 

 

Хода реконструкторів привертала увагу вінничан  не лише яскравим одягом і брязканням обладунків, адже попереду колони йшли музиканти з гурту FRAM”, які виконали Гімн України на волинці та барабані. Було дуже незвично почути такий варіант цієї мелодії.

Коли ж реконструктори дійшли до ристалища, щоб продовжити поєдинки, глядачів було значно більше. Багато сімей прийшли з дітьми.

 

 

 

 

 

 

Змагання відбувались у форматі повноконтактних лицарських боїв. Поєдинки між чоловіками були дуже технічними. Деякі реконструктори рухались дуже швидко і завдавали супернику точні й важкі удари мечем. Це вражає, особливо знаючи, що такі обладунки можуть важити до 25 кілограмів.

А моментами було навіть лячно, особливо коли ці удари наносились по металевих шоломах лицарів.

 

 

 

 

Через дуже вітряну і прохолодну погоду, тільки найвитриваліші могли затриматись надовго. Втім глядачі були постійно. Під час поєдинків вони знімали реконструкторів на відео, а в перервах між боями фотографувалися з ними самі.

Крім лицарів учасниками турніру були й інші реконструктори. Наприклад – із товариства військово-історичної реконструкції “Печерська сотня”. Вони були учасниками спільного проєкту Vежі та “Центру історії Вінниці”, присвяченого історії оборони Вінниці 370 років тому. Відео про те, як виглядали захисники міста, – за ЦИМ посиланням. 

 

 

Фото Зорини Гаджук

Читайте також: Шимко, Брезденюк, Полянський: у Києві на Майдані вшановують вінницьких героїв Небесної Сотні. ФОТО

Читайте також: Ексберкутівець, який убив вінничанина Максима Шимка, після обміну в 2019-му вступив у армію “ДНР”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.