З 15 грудня Вінниччина – у “жовтій” зоні карантину

17:57
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

З 15 грудня на території Вінницької області встановлюють “жовтий” рівень епідемічної небезпеки. Відповідне рішення сьогодні, 13 грудня, було ухвалено під час чергового засідання Державної комісії з ТЕБ та НС. 

Про це йдеться в Telegram-каналі міністра Кабінету міністрів Олега Немчінова.

Окрім Вінниччини, до “жовтої” зони відносять також і сусідню Хмельницьку область.

За результатами Державна комісія вирішила встановити з 00 години 00 хвилин 15 грудня 2021 року “жовтий” рівень епідемічної небезпеки на території Вінницької та Хмельницької областей, — зазначено в дописі міністра.

Варто нагадати, що з 6 грудня в Україні почали діяти нові правила карантину. В тому числі, і в “жовтій” карантинній зоні.

Зокрема, за повідомленням Немчінова, відвідувати громадські заклади на “жовтому” рівні епіднебезпеки можуть лише ті, хто отримав принаймні одну дозу щеплення проти COVID-19 та має відповідний документ – “жовтий” COVID-сертифікат чи довідку 063/о.

Для обслуговування відвідувачів та клієнтів працівникам ресторанів, готелів та спортзалів потрібно мати принаймні одне щеплення проти COVID-19. Водночас для відвідування громадських закладів можна використовувати і негативний тест, який чинний 72 години, або альтернативний документ — COVID-сертифікат про одужання.

Таким чином на “жовтому” рівні епіднебезпеки громадські заклади не зможуть обслуговувати клієнтів, а також допускати до роботи тих, хто не має одного з перелічених документів.

Як раніше повідомляв міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, перевіряти чинність наданого клієнтом документу повинні безпосередньо представники закладів. Детальніше про зміни читайте за ЦИМ посиланням.

Нагадаємо, що Вінниччина у “червоній” зоні карантину перебувала з 18 листопада.