Їжа нас єднає: у Вінниці біля Вежі показали Гастроєдність України. ФОТОРЕПОРТАЖ

13:16
Автор: Андрій Качор

Попри те, що сьогодні у Вінниці засніжило, опівдні біля Вежі на Європейській площі зібралися десятки людей на незвичайну та дуже смачну акцію, присвячену Дню Соборності України.

Місцева ГО “Вінницька Європейська стратегія” вирішила кретивно підійти до відзначення головного зимового державного свята і, з огляду на посилений інтерес містян до гастрокультури, нагодувати всіх охочих стравами з різних регіонів України.

  • Збиратися великою родиною або ж компанією близьких та друзів за одним столом – це те, що об’єднувало український народ в усі часи. Сьогодні ми хочемо показати Україну не лише великою та соборною, але до того ж ще й дуже багатою на традиційні та смачні страви, – говорить активістка Христина Коваленко, стоячи перед великим накрити столом.

Стіл являє собою велику мапу України, де на кожній області стоїть тарілка зі стравою, найбільш притаманною тому чи іншому регіону.

Так, Львівщина представила власні традиційні сирники, на Слобожанщині – окрошка та голубці, діставшись до Полтавщини можна було спробувати полтавські галушки, на частині, де намальована Одеська область поставили тарілки з вертутами та плациндою. Черкаси “спекли” шарлотку, Крим – чебуреки, а на місці столиці урочисто поклали Київський торт.

   

Для того, аби зготувати стільки страв, організатори звернулися до місцевих громадських організацій та ресторанів. Загалом до акції долучилися 11 громадських організацій, сім місцевих ресторанів, окремі активісти та навіть поліція – правоохоронці, до прикладу, і приготували кримські чебуреки. Загалом вдалося спекти, нарізати, посмажити, стушкувати та нафарширувати 28 страв – деякі регіони були представлені відразу кількома смаколиками.

Вже після оголошення назв усіх страв, організатори закликали усіх охочищ скуштувати та дізнатися, як же насправді смакує Україна. Як демонстрували Гастроєдність під снігом біля вінницької Вежі – у фоторепортажі Ольги Мірошниченко.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.