ЄСПЛ: Україні “не варто” екстрадувати до США Крейга Ланга, який воював за Україну

18:42
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Європейський суд з прав людини вказав, що Україні “не варто” екстрадувати до США американця Крейга Ланга до 20 квітня. Хлопцю, який воював на Сході на боці України, на території штатів загрожує смертна кара за підозрою у подвійному вбивстві.

Про це йдеться у дописі з відповіддю ЄСПЛ та повідомив адвокат Крейга Ланга Дмитро Моргун.

– ECHR [Європейський Суд з Прав Людини] заборонив екстрадицію Крейга Ленга Остіна за аплікаційної скаргою Адвокатське Об’єднання “ANTEVERIS”. Україна з цього моменту не має права екстрадувати до США Ленга, так само як і немає підстав його арештувати до розгляду ЄСПЛ нашої скарги! – повідомив Моргун.

Разом з тим, зазначимо, що в оригінальній відповіді суду вказівка на це звучить у формулюванні “не варто екстрадувати”(“applicant should not be extradited”).

– 17 березня 2021 року Суд (черговий суддя) вирішив, в інтересах сторін та належного ведення розгляду справи, вказати Уряду України відповідно до Правила 39 (Регламенту ЄСПЛ – авт.), що заявника не слід видавати до 20 квітня 2021 року, – йдеться в документі та додається, що недотримання цієї вказівки порушить Статтю 34 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

ч.1 Правила 39 Регламенту Суду. (Тимчасові заходи). Палата або, коли це доцільно, її голова може – на прохання сторони чи будь-якої іншої заінтересованої особи або з власної ініціативи – вказати сторонам, який тимчасовий захід, на її думку, слід вжити в інтересах сторін або в інтересах належного провадження у справі.

Стаття 34 Конвенції. Індивідуальні заяви. Суд може приймати заяви від будь-якої особи, неурядової організації або групи осіб, які вважають себе потерпілими від допущеного однією з Високих Договірних Сторін порушення прав, викладених у Конвенції або протоколах до неї. Високі Договірні Сторони зобов’язуються не перешкоджати жодним чином ефективному здійсненню цього права.

Нагадаємо, чоловіка, який воював на Сході на боці України, підозрюють у подвійному вбивстві та просять екстрадувати до США. Натомість сторона Крейга Ланга заперечує ці обвинувачення та називає справу політично мотивованою. У серпні 2020 року Офісом Генерального прокурора було прийнято рішення щодо екстрадиції Крейга Ланга, яке сторона захисту намагалась оскаржити у суді.

Так, у жовтні минулого року Печерський районний суд у першій інстанції постановив екстрадувати американця до штатів, натомість 23 лютого 2021 року Київський апеляційний судом це рішення було скасовано. Та після звернення прокуратури  позавчора, 15 березня, Київський апеляційний суд визнав екстрадицію Ланга правомірною.

Відтак, наразі, як повідомив адвокат Моргун, в Україні планується суд із зміни запобіжного заходу із особистого зобов’язання на тримання під вартою. Відповідне судове засідання планується завтра, 18 березня, у Печерському районному суді м.Києва.

Фото з архіву