Суд знову дозволив екстрадицію американця Крейга Ланга, який воював за Україну

17:27
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Київський апеляційний суд 15 березня знову дозволив екстрадицію американця Крейга Ланга. Чоловіку, який воював на Сході на боці України, на території США загрожує смертна кара за підозрою у подвійному вбивстві.

Раніше, у 2019 році, Ланга затримали на території Вінниччини на вимогу Інтерполу, після чого почалось вирішення питання щодо його екстрадиції. Так, у лютому 2021 року Київський апеляційний суд скасував рішення щодо екстрадиції, однак наразі переглянув свою позицію. Адвокати американця вважають це наслідком “телефонного права”.

Про перебіг судового розгляду повідомив на своїй сторінці та розповів Vежі адвокат Ланга Дмитро Моргун.

Нагадаємо, чоловіка, який воював на Сході на боці України, підозрюють у подвійному вбивстві та просять екстрадувати до США. Натомість сторона Крейга Ланга заперечує ці обвинувачення та називає справу політично мотивованою. У серпні 2020 року Офісом Генерального прокурора було прийнято рішення щодо екстрадиції Крейга Ланга, яке сторона захисту намагалась оскаржити у суді.

Так, у жовтні минулого року Печерський районний суд у першій інстанції постановив екстрадувати американця до штатів, натомість 23 лютого 2021 року Київський апеляційний судом це рішення було скасовано. Однак в Офісі Генерального прокурора звернулись до цього ж суду, вказавши на нововиявлені обставини.

– То ж які нововиявлені обставини – спитаєте ви? ОГП (Офіс генерального прокурора – авт.) каже, що станом на 23.02.2021 (день винесення рішення апеляції) вони не знали про лист Державної міграційної служби від 11.02.2021 про відмову в наданні статусу біженця/додаткового захисту Лангу К., а якби суд про це знав, то це означало перемогу прокурорів в цій справі, – пояснює Моргун.

Як наслідок, той самий Київський апеляційний суд 15 березня переглянув рішення та став на бік обвинувачення. Відтак, екстрадицію Крейга Ланга знову дозволили.

– Після виходу з зали суду, прокурори Генеральної прокуратури вручили нам клопотання про зміну запобіжного заходу з особистого зобов’язання на тримання під вартою (по три томи для чотирьох осіб)… Як гарно написано на п’ятій сторінці клопотання:

«За наслідками перегляду за нововиявленими обставинами ухвали від 23.02.2021 цим же судом «__»___ 2021 ухвалено нове рішення, яким постанову Офісу Генерального прокурора залишено в силі». Ні сорому, ні совісті… – зазначив Моргун на своїй фейсбук-сторінці, оприлюднивши відповідні матеріали клопотання.

“Заповнений” документ. Фото сайту “Ґрати“:

 

На думку Дмитра Моргуна, таке підготування клопотання може свідчити про попередню відомість для прокуратури рішення, яке має прийняти суд. Також адвокат вказує на швидкість перегляду справи – в межах лише одного засідання.

Разом із тим, на відео вручення клопотання (щодо перегляду запобіжного заходу) після судового засідання представниця Офісу Генерального прокурора зазначає, що вони готувались до будь-якого рішення суду.

– Я за всі роки роботи адвокатом такого беззаконня, як вчора у (судді Дениса – ред.) Масенка, не бачив. У Генпрокуратури було вже узгоджене рішення, тому що от щойно нам оголосили о першій годині орієнтовно рішення екстрадувати добровольця Крейга в Америку без отримання гарантій, які необхідно отримати згідно з Женевською конвенцією з прав біженців. Друге – вони прийняли рішення видати його попри дві активні заяви шукача притулку, чим порушили статтю 33 Женевської конвенції 1951 року з прав біженців. Друга гарантія, яку ми просили – це незастосування пожиттєвого позбавлення волі у випадку засудження Крейга, це порушення статті 3 Євроконвенції по справі Трабельсі проти Бельгії, – розповів адвокат у коментарі “Радіо Свобода”.

Коли екстрадуватимуть Крейга Ланга і чи екстрадуватимуть взагалі?

Як пояснив Дмитро Моргун, рішення про екстрадицію Ланга уже вступило в законну силу (позаяк було прийняте в апеляційній інстанції), однак Ланга фактично зможуть екстрадувати лише після взяття під варту.

Своєю чергою, зі слів адвоката, зробити це зможуть лише після проголошення повного тексту ухвали від 15 березня, що заплановано на 22 березня, о 17:00. Відтак наразі Ланг залишається під особистим зобов’язанням.

Разом з тим, Моргун зазначає, що “в цій справі рано ставити крапку”, позаяк захист планує реагувати на означені рішення.

Vежа звернулась до прес-центру Офісу Генерального прокурора з проханням озвучити свою позицію у справі, однак там нам порадили подати письмовий запит.

Фото з архіву та зі сторінки Дмитра Моргуна

Детальніше про цю справу читайте у наших матеріалах:

Читайте також: У Вінниці СБУ затримала американця Крейга Ланга, який воював у “Правому секторі”, – адвокат

Читайте також: Вінницькій суд не дозволив брати під варту американця, який воював у “Правому секторі”. ФОТО, ВІДЕО

Читайте також: Затриманого у Вінниці бійця “Правого сектору” вирішили екстрадувати до США, де йому загрожує смертна кара

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.