Ями серед лісу: на Вінниччині досліджують вплив лісогосподарської діяльності на ґрунт. ФОТО

15:46
Автор: Vежа
Become a Patron!

На території лісництв Вінниччини проводять оцінку впливу лісогосподарської діяльності на довкілля. Задля цього в лісництвах було закладено 18 ям, з яких було взято проби ґрунту для подальшого дослідження в  лабораторних умовах. 

Як йдеться на Facebook-сторінці Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, ця технологія є порівняно новою для лісового господарства регіону. Усього в кожному з лісництв було взято 3 проби ґрунту. Таким чином хочуть дослідити вплив лісогосподарської діяльності на ґрунтовий покрив.

Зазначається, що виконувало всі необхідні роботи підприємство “Український центр екології ґрунтів” за участю кандидата сільськогосподарських наук, ученого-агронома, агрохіміка та ґрунтознавця Валерія Грекова.

Лісники регіону зазначають, що Закон України “Про оцінку впливу на довкілля” набув чинності ще у 2017 році, запровадивши новий дозвільний документ – висновок з оцінки впливу на довкілля. Закон визначає перелік об’єктів, що потребують отримання висновку, а лісове господарство належить до переліку категорій видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля. Доступ громадськості до звіту з оцінки впливу на довкілля забезпечується в порядку, передбаченому статтею 4 цього Закону.

Також у 2020 році набув чинності Наказ Міністерства енергетики та захисту довкілля України “Про затвердження Методичних рекомендацій з розробки звіту з оцінки впливу на довкілля в галузі лісового господарства”.

Фото – з Facebook-сторінки Вінницького ОУЛМГ 

 

 

 

Читайте також: На Вінниччині виділили гроші на очистку Південного Бугу в Хмільнику та будівництво каналізації в Стрижавці

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.