На Вінниччині виділили гроші на очистку Південного Бугу в Хмільнику та будівництво каналізації в Стрижавці

13:00
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

На Вінниччині виділили 10 мільйонів гривень на будівництво системи каналізації в Стрижавці та очистку річки Південний Буг в межах містах Хмільник та Хмільницького району. Окрім того, понад 5 мільйонів виділено на придбання сміттєвозів у трьох територіальних громадах області. 

Як йдеться на сайті Вінницької обласної ради, таке рішення 1 жовтня було ухвалено на засіданні конкурсної комісії обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Відтак, кошти з обласного бюджету отримають:

1.) 5 мільйонів гривень ‒ Стрижавська громада на завершення першочергових робіт з будівництва системи каналізації в смт. Стрижавка. За повідомленням, проєкт передбачає будівництво двох насосних станцій каналізації та мережі трубопроводів протяжністю понад 10 кілометрів, що дозволить забезпечити централізованим водовідведенням понад 11 тисяч людей. Цього року на реалізацію заходів уже передбачено в обласному бюджеті 6 млн 86 тис. грн., а в селищному бюджеті ‒ 2 млн 862 тис. грн.

2.) 5 мільйонів гривень – Хмільницька громада для виконання першочергових заходів з очистки від мулованих наносів річки Південний Буг в межах міста Хмільник та Хмільницького району. Проєктом загалом передбачається очистка річки Південний Буг протяжністю 7,3 км та збільшення глибини річки на плесах на 1,5-2 метри.

Окрім того, загалом понад 5 мільйонів, не рахуючи співфінансування у місцевих бюджетах, виділено на придбання сміттєвозів у Літинській, Шаргородській та Могилів-Подільській громадах:

1.) 1,26 мільйона гривень виділяють Літинській селищній раді на придбання сміттєвоза, який вивозитиме тверді побутові відходи із 36 населених пунктів, у яких розміщено 50 контейнерних майданчиків та 100 контейнерів. Ще 540 тисяч гривень передбачено у місцевому бюджеті.

2.) 1,87 мільйона ‒ Шаргородській територіальній громаді на придбання сміттєвоза, який буде вивозити побутові відходів у 32 населених пунктах. На сьогодні на території громади уже розміщено 220 контейнерів. Ще 330 тисяч передбачено у місцевому бюджеті.

3.) 2,227 мільйона ‒ Могилів-Подільській міській раді на придбання сміттєвоза, який збиратиме побутові відходи у 24 населених пунктах зі спеціально облаштованих майданчиків, на яких розміщено 250 контейнерів. Ще 393 тисяч передбачено в місцевому бюджеті.

Також на засіданні комісії було ухвалено рішення щодо виділення 300 тисяч гривень з обласного екологічного фонду для охорони зубрів – створення кормової бази для цих червонокнижних тварин.

Як йдеться на Facebook-сторінці голови обласної ради Вячеслава Соколового, на Вінниччині ‒ найчисельніша в Україні популяція зубрів ‒ 101 особина. Генетична лінія цих тварин ‒ біловезько-кавказька, а мешкають вони у лісових угіддях ДП “Хмільницький лісгосп” на території Хмільницького району.

Зазначається, що взимку в пошуках їжі стадо може заподіяти чималих збитків: тварини обгризають кору з дерев, з’їдають молоді саджанці, витоптують посіви на городах та полях. 

Відтак, щоб зберегти ареал популяції зубра та уникнути наслідків їхніх самостійних пошуків їжі, в області вважають за потрібне облаштувати спеціальні годівниці з сіном, сіллю та кормовими буряками, а також заготувати все необхідне для підгодівлі цих тварин.

Фото – slovoidilo.ua та з Facebook-сторінки Вячеслава Соколового