“Ялинки в парку не буде”: мер Вінниці заявив, що новорічні святкування відбудуться в онлайн-форматі

18:01
Автор: Vежа
Become a Patron!

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов на своїй фейсбук-сторінці повідомив, що цього року зимові свята у місті відбудуться без встановлення новорічної ялинки в парку ім. Леонтовича та масових гулянь. 

Як повідомляється в дописі, таке рішення міський голова ухвалив як з огляду на рівень захворюваності в місті, так і зважаючи на дискусії в громаді, зокрема згадав і дві петиції, що стосуються встановлення головної міської ялинки цього року. Відтак святкування новорічно-різдвяних свят, зі слів міського голови, цього року у Вінниці перейдуть в онлайн-формат.

– Я бачив, що і серед вінничан розгорнулась велика дискусія з цього приводу. Навіть є декілька петицій з цього приводу. Одні мешканці громади вважають, що цього року головну ялинку Вінниці ставити не потрібно і краще ці ресурси спрямувати на лікарні для боротьби з COVID-19. Інші навпаки за збереження цієї традиції, щоб в цей складний період для всіх міська ялинка додала людям позитивних емоцій.

Нагадаю, що ще у жовтні на сесії міської ради було виділено 83 мільйони гривень на створення додаткових «ковідних» ліжок у наших міських закладах та облаштування кисневих точок, придбання для лікарень додаткового обладнання, забезпечення потреби до кінця року в медикаментах, засобах захисту для медиків та збільшення муніципальних надбавок для «ковідних» бригад. І наші міські лікарні мають все необхідне для надання допомоги хворим.

Але на сьогоднішній день ситуація по захворюваності досить тривожна: чи не щодня в Україні з’являються нові антирекорди. Я щиро бажаю, щоб новорічні свята вінничани зустріли не в лікарні, а в сімейному колі. І не наражали себе та рідних на небезпеку підхопити вірус.

Тому в цьому році головної вінницької ялинки в Центральному парку ім. Леонтовича не буде, а святкові заходи будуть перенесені в онлайн-формат. Але ми збережемо традицію святкової ілюмінації на магістральних вулицях та прикрашення центру міста. Та обов’язково встановимо на Майдані Незалежності вертеп, як ми це робили в минулі роки. Прошу всіх, коли будете робити фото на фоні цих локацій, дотримуватись соціальної дистанції та пам’ятати про інші прості правила, які дозволяють зберегти здоров’я собі і близьким людям.

Нагадаємо, раніше виконавчий комітет ВМР ухвалив рішення про виділення коштів для підготовки до новорічних святкувань, що також передбачало й встановлення ялинки в парку ім. Леонтовича.

За інформацією Vежі, наразі керівники профільних департаментів ВМР готуються до скасування тендерів, пов’язаних з підготовкою до масових святкувань Нового року та Різдва.