Як народні депутати з Вінниччини голосували за відставку Дмитра Разумкова

12:11
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

Минулого четверга депутати Верховної Ради України проголосували за відставку з посади Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова. З восьми вінницьких депутатів, обраних по мажоритарних округах, шестеро це рішення підтримали.

Загалом, за відставку спікера проголосували 284 народні депутати, переважна більшість з яких (215) ‒ зі “Слуги народу”. Окрім представників владної фракції, за відставку Разумкова проголосували 20 депутатів від “Батьківщини”, 19 депутатів з об’єднання “За майбутнє” та 18 ‒ з “Довіри”. Підтримали відставку спікера також частина фракції “Голос” (6 голосів), а також 6 позафракційних депутатів.

 

Що стосується народних обранців з Вінниччини, то тут підтримка вийшла ледь не одноголосною. Так, мажоритарники Ірина Борзова, Анатолій Драбовський, Максим Пашковський (фракція “Слуга народу”), Олег Мейдич (“Батьківщина”), Петро Юрчишин (“За майбутнє”) та Геннадій Вацак (“Довіра”) підтримали відставку Дмитра Разумкова.

Водночас, двоє представників депутатського об’єднання “Довіра” це рішення не підтримали. Микола Кучер “утримався”, Лариса Білозір, за даними поіменного голосування, не голосувала.

Варто зазначити, що вінницька депутатка від фракції “Голос” Олександра Устінова, яка потрапила до Парламенту за списками партії, але нещодавно разом з майже десятком колег утворила об’єднання “Справедливість”, також проголосувала за відставку спікера.

До слова, за два дні до цього голосування депутати Верховної Ради тимчасово відсторонили Дмитра Разумкова від ведення пленарних засідань. Тоді це рішення підтримали 240 народних депутатів. З них 200 ‒ від фракції “Слуга народу”, 16 і 18 “за” дали депутатські групи “За майбутнє” і “Довіра” відповідно, по три голоси ‒ фракція “Голос” і позафракційні депутати. Примітно, що для обох голосувань парламентської монобільшості виявилося недостатньо.

Відтак, відставки Дмитра Разумкова, який обіймав посаду Голови Верховної Ради з 29 серпня 2019 року (тобто, з першого дня функціонування Верховної Ради IX-го скликання), могло б і не відбутися, якби не підтримка депутатів з інших фракцій та об’єднань.

 

Дмитро Олександрович Разумков (нар. 8 жовтня 1983, Бердичів, Житомирська область, УРСР) — український державний і політичний діяч. Голова Верховної Ради IX скликання з 29 серпня 2019 до 7 жовтня 2021. Співголова міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща. Співголова міжпарламентської асамблеї Парламенту Грузії, Парламенту Республіки Молдова і Верховної Ради України. Голова Виконавчого комітету Національної парламентської групи в Міжпарламентському Союзі. Член Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) з 6 вересня 2019 року. Під час обрання Головою Парламенту отримав найбільшу за час існування Верховної Ради України підтримку народних депутатів: за його кандидатуру проголосувало 382 парламентарії. Голова партії “Слуга народу” впродовж 27 травня — 10 листопада 2019 року.

Варто зазначити, що співпартієць Дмитра Разумкова та голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко різко розкритикував діяльність колишнього спікера. Свого колегу Корнієнко звинуватив у “політичному лукавстві”,  “політичній дворушності”, а також в перетворенні Парламенту на “Парламент часів Литвина”.

Водночас, сам Разумков висловив свою критику на адресу діючої влади.

Принцип демократії, право народу, з яким ми йшли (на вибори – прим. авт.), став принципом влади більшості. Принцип верховенства права та закону став змінений на політичну доцільність. Принцип права на власну позицію та свободу слова змінив принцип на “хто не з нами — той проти нас”. Принцип “Закон — один для всіх” став принципом “Друзям — все, ворогам — закон”. А принцип, що “офшори для влади — ганьба”, став принципом “нічого страшного, в кожного ФОПа вони є”. В незалежності від того, хто є Головою Верховної Ради України, Парламент повинен залишатися суб’єктною інституцією. Інакше це шлях до втрати демократії, до узурпації влади та парламентаризму. Будь ласка, пам’ятайте про це, — зазначив у своєму виступі перед депутатами Дмитро Разумков перед стартом голосування.

Змінив Дмитра Разумкова на посаді спікера колишній віце-спікер Руслан Стефанчук, який також є представником “Слуги народу”. За Стефанчука проголосував 261 депутат.

Руслан Олексійович Стефанчук (нар. 29 жовтня 1975, Тернопіль) — український правознавець та політик, голова Верховної Ради України з 8 жовтня 2021. У 2019-2021 роках — радник Президента України, представник президента у Верховній Раді. Є одним з ідеологів партії “Слуга народу”. У 1996 грав у КВК за команду “Три товстуни”. До 2019 року займався освітньою, науковою та адвокатською діяльністю. 

Головне фото – з архіву Veжа, відео – телеканалу “Рада” та “BBC”

Читайте також: Як народні депутати від Вінниччини голосували за відкриття ринку землі

Читайте також: Політичний карантин: хто з вінницьких нардепів голосував за “анти-Коломойський” закон

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.