Сьогодні, 27 листопада, у Вінниці вшанували жертв Голодомору 1932-1933 років. До пам’ятника жертвам Голодомору, що по Хмельницькому шосе, поклали квіти, яблука, колоски пшениці та запалені лампадки.
На сайті Вінницької міської ради повідомили, що участь в акції взяли вінничани, керівники міста, області, а також військовослужбовці.
– Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів. У цей день наша країна згадує наймасштабніший штучний голод ХХ сторіччя – Голодомор 1932-1932 років, коли в Україні загинув кожен 4-й її мешканець, – зазначають у міській раді.
Зазначимо, що День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій відзначатимуть завтра 28 листопада. У Вінниці з цього приводу відбудеться одразу декілька заходів.
О 14:00 “Центр історії Вінниці” влаштує онлайн розмову в пам’ять про жертв голодоморів. Детальніше про це – ТУТ.
Також можна долучитися до загальнонаціональної акції “Запали свічку пам’яті” – о 16:00 поставити запалену свічку на підвіконня у себе вдома і вшанувати жертв тоталітарного режиму хвилиною мовчання.
– Ввечері, по всій Україні в вікнах помешкань запалюватимуться свічки пам’яті. Тож кожен вінничанин може долучитись до цієї акції і запалити свою свічку скорботи, – повідомили у міській раді.
А о 18:00 відбудеться мовчазна хода до пам’ятника жертвам Голодомору з покладанням лампадок. Андрій Вербецький, один з організаторів акції, розповів, що захід відбудеться без використання будь-якої символіки та з дотриманням дистанції у зв’язку з пандемією COVID-19. Взяти участь у ході можуть усі небайдужі, а лампадки можна буде взяти в організаторів.
Мовчазна хода з покладанням лампадок стартує о 18:00 від площі Гагаріна (біля центрального Універмагу).
– За різними даними, у 1932-1933 роках від Голодомору загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів. Голодомор, від словосполуки “морити голодом” – власна назва геноциду українців, вчиненого тоталітарним комуністичним режимом у 1932-33 роках, – йдеться в анонсі заходу. – В самому СРСР десятиліттями тривала заборона на пам’ять про жертв Голодомору – жодних публічних розмов, жодного вшанування пам’яті невинно вбитих. Нині ми маємо можливість говорити та поширювати правду, аби цей злочин ніколи не повторився.
Фото – vmr.gov.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.