“Виявить навіть найменші натяки на проблеми” – лікар-офтальмолог розповіла, чому ОКТ найкраще діагностує хвороби очей

15:54
Автор: Vежа
Become a Patron!

Реклама

“Виявить навіть найменші натяки на проблеми” – лікар-офтальмолог розповіла, чому ОКТ найкраще діагностує хвороби очей

Оптична когерентна томографія – це найсучасніший метод діагностики органів зору. А коли ОКТ – це ще й Topcon DRI OCT Triton, то не виявити навіть найменші патологічні зміни в очах, практично, нереально.

Лікар-офтальмолог Лікувально-діагностичного центру «Меділюкс» Олеся Христич розповіла про усі переваги оптичної когерентної томографії у Вінниці.

В чому полягає суть дослідження за допомогою ОКТ? При підозрах на які захворювання найкраще проходити обстеження на ОКТ у Вінниці? Що таке ОКТ з ангіографією? У яких випадках проводиться така діагностика? Чи доцільна ОКТ проходити в профілактичних цілях? Що включає в себе комплекс офтальмологічний з ОКТ і скільки він коштує? Відповіді на ці та інші запитання читайте в інтерв’ю.

Розкажіть, будь ласка, що таке оптична когерентна томографія або ОКТ і в чому полягає суть цього дослідження.

ОКТ – це прогресивний неінвазивний та високоточний метод діагностики патологій сітківки ока.

ОКТ сьогодні це унікальні можливості для лікарів-офтальмологів. Це інноваційне обладнання дає нам змогу попереджувати та профілактикувати небезпечні захворювання очей. Вже на перших етапах формування проблемної ситуації у сітківці ока, очному дні, структурі камер очей, рогівці та ін. ОКТ виявить у пацієнта найменші патологічні зміни, що нереально зробити при звичайному офтальмологічному огляді.

Тобто оптична когерентна томографія дозволяє попередити дуже серйозні захворювання органів зору, в тому числі ті, що приводять до сліпоти.

Як це все працює? Якщо коротко, то в основі оптичної когерентної томографії лежить аналіз інтерференції світла, що проходить крізь структури ока, поглинається і відбивається в залежності від щільності тканин. Таким чином формується візуальне зображення досліджуваної зони. ОКТ дозволяє обстежувати різні відділи ока, але найбільше використовується для візуалізації найтоншої структури ока людини – сітківки. Під час обстеження відбувається сканування органу зору за допомогою променя світла інфрачервоного діапазону, що цілком безпечно і може проводитись необмежену кількість разів навіть для дітей.

При підозрах на які захворювання найкраще проходити обстеження за допомогою ОКТ у Вінниці?

За допомогою ОКТ можна обстежити всі структури ока – рогівку, структури переднього сегмента ока, скловидне тіло, сітківку і зоровий нерв. Тому спектр захворювань, коли потрібно використовувати оптичну когерентну томографію досить великий. В тому числі це і офтальмологічні захворювання: глаукома, вікова макулярна дегенерація, міопія, відшарування сітківки, новоутворення, запальні захворювання (увеїти, ретиніти, нейроретиніти), оклюзії судин сітківки.

При таких системних захворюваннях як цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, аутоімунні захворювання, гематологічні, неврологічні хвороби… ОКТ – незамінна. Особливо важливим є застосування ОКТ при диференційній діагностиці схожих патологічних змін на сітківці, або при початкових проявах захворювань, коли під час звичайного огляду можна просто не помітити мінімальні зміни.

Які основні переваги діагностики на ОКТ в «Меділюкс»?

Ми працюємо на інноваційному оптичному обладнанні Topcon DRI OCT Triton – це як космічні судна SpaceX Ілона Маска у сфері космосу – супер-швидко, високоточно, максимально інформативно, абсолютно безпечно і, що дуже важливо, доступно по вартості.

Основні переваги методу – неінвазивність, тобто при діагностиці в око пацієнта не здійснюється жодних втручань; безпечність – ОКТ може застосовуватись необмежену кількість разів для дітей та дорослих; висока достовірність отриманих даних – на сьогодні не існує точнішої діагностики сітківки ока.

Безперечними плюсами оптичної когерентної томографії є безболісність діагностичного процесу та відсутність спеціальної підготовки пацієнта перед обстеженням (в рідкісних випадках – необхідність розширення зіниці).

Що таке ОКТ з ангіографією? У яких випадках проводиться така діагностика?

ОКТ з ангіографією – це можливість просканувати та побачити судини органів зору без застосування контрасту. Тобто ніякої додаткової речовини для діагностики очей вводити не потрібно. ОКТ з ангіографією дозволяє оцінити кровоток і перфузію по нормальних судинах, виявити патологічні новоутворені судини, визначити площу враження і рівень проростання судин.

Наразі це один з ключових методів діагностики в офтальмології, бо дозволяє диференційовано підходити до менеджменту різноманітних хвороб органа зору.

Чи доцільна ОКТ проходити в профілактичних цілях?

Доцільно. Навіть якщо симптомів немає, але є фонові захворювання, як от цукровий діабет, ожиріння, гормональні проблеми та ін., офтальмологічні захворювання чи обтяжений сімейний анамнез, коли хтось з членів сім’ї має проблеми із зором, – треба проходити оптичну когерентну томографію.

І звісно, треба наголосити, що особливо важливо проводити обстеження при наявності скарг – зниження гостроти зору, викривлення ліній і обрисів предметів, при зміні кольоросприйняття, появі блискавок і затуманення перед очима, змін в полі зору.

Як тільки ви відчули хоч один із описаних вище симптомів, звертайтесь до лікаря-офтальмолога. Вчасне звернення до фахівця в прямому сенсі допоможе врятувати ваш зір.

Що включає в себе комплекс офтальмологічний з ОКТ?

В комплекс входить ОКТ диску зорового нерва і макулярної зони, що в більшості випадків є достатнім для постановки діагнозу. Якщо залишаються якісь сумніви – то додатково проводиться ангіографія.

Якщо проходити таке обстеження в профілактичних цілях один раз на рік – можна буде бути абсолютно спокійним за свій зір.

Вартість такого обстеження для одного ока складає 600 грн, для обох очей – 800 грн.

Обстежувати зір в «Меділюкс» – це завжди професійно, комфортно, високоінформативно та економічно вигідно.

Записатись на прийом до лікаря-офтальмолога Лікувально-діагностичного центру «Меділюкс» Олесі Христич можна за телефонами: 0800 33 01 30 (безкоштовно з мобільного), 098 101 74 74.

Фото надані «Меділюксом»