Вистава 21+ та мюзикл за трагедією Шекспіра: завтра у Вінницькому театрі розпочинається 88-й театральний сезон

20:37
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Вінницький академічний музично-драматичний театр ім. Садовського вже завтра, 9 вересня, розпочинає черговий сезон. Для глядачів підготували незвичайне театралізоване дійство, мюзикл за трагедією Вільяма Шекспіра, а також недитячу виставу про подружнє життя та кризу середнього віку. 

Новий, вже 88-й, театральний сезон відкриють театралізованим дійством “Terra Incognita”. Як зазначила режисерка-постановниця Таїса Славінська, побачити це дійство можна буде лише раз і саме завтра, 9 вересня. Початок о 18:30.

– Я вам нічого не скажу, тому що це “Terra Incognita” (з лат. “незвідана земля” — ред.), але скажу одне — глядача насправді будуть очікувати приємні та сюрпризи. Вони побачать те, чого ще не бачили у таких наших театральних дійствах. Актори презентують себе так, якими вони ще, можливо, не були. Це відкриття і такий сюрприз нашим театралам, тому якщо хтось завтра не встигне побачити, то вже цього театрально дійства більше не побачить.

*

Наступна прем’єра відбудеться 16 вересня. На малій сцені театру покажуть виставу з назвою “ШvЛ”. Режисер-постановник Григорій Сиротюк розповів, що вистава буде зрозумілою дорослим глядачам, оскільки у ній певним чином показані вікові питання (зокрема, кризу середнього віку). Власне, це одна з причин, чому цю виставу вважають не для школярів, а для дорослого глядача.

– У всіх виникає питання щодо назви, але це такий момент “Incognita”, як кажуть. У Олбі (американський драматург — ред.) ця п’єса називається “Шлюбний етюд”, але мені здалось, що звучить надто побутово. Хотілось, щоб воно перегукувалось з якимись моментами нашого життя, певні алюзії з нашими мотивами життя. Звичайно, це вистава не про хворобу, а швидше про “хворобу любові”. Кожен сам для себе зможе розшифрувати назву, чому саме так. Це п’єса про конфлікти середнього віку, коли родина тривалий час живе разом і виникають конфлікти між людьми у певному віці. Хочеться, щоб глядач сам прийшов, подивився та виніс власні враження. Там є і смішні моменти, й сумні, дуже сумні, детективні…

 

Таїса Славінська додала, що в цій виставі також використали незвичні прийоми, які раніше не практикували в театрі, а мала сцена зможе занурити глядачів безпосередньо в атмосферу вистави. До речі, на афіші вказано, що вистава для глядачів віком 21+, хоча Григорій Сиротюк пояснив, що це швидше рекомендація, ніж чітка заборона: “Дітям це буде просто нецікаво. Це більше для людей, які вже мали певні стосунки“.

Головні ролі у виставі отримали Віталій Рибак та Наталя Шолом.

*

Третю прем’єрну виставу очікують на початку жовтня — мюзикл “Ромео та Джульєтта”. У цій виставі візьме участь майже вся трупа театру. Цікаво, що у виставі задіяли одразу двох хореографів Діана Калакай ставила танцювальні номери для родини Капулетті, а Гліб Зельгін для Монтеккі.

– Дуже багато пластичної роботи, дуже багато сили потрібно для цієї вистави. Вона теж неординарна, — розповів актор Валерій Прусс, який гратиме батька Джульєтти.

– Джульєтту у сукенці ви не побачите. Тим більше у сукні 16 століття, — додала Марія Левченко, яка гратиме одну з головних ролей. — Справді “Ромео та Джульєтта” це фізично, технічно та вокально важка робота.

До речі, роль Ромео отримав молодий актор театру Володимир Білозор. Режисер-постановник — Тарас Мазур.

Щодо прем’єр, які можуть бути вже у 2022 році, то наразі колектив театру не береться прогнозувати, як складеться епідеміологічна ситуація в країні та чи матимуть вони можливість приготувати й показати нові вистави.

 

ПРО КВИТКИ 

Наразі сайт театру ще оновлюється, тому придбати квитки на вистави можна в касах театру. Вартість квитків на дитячі вистави становитиме від 80 до 100 гривень. Для дорослого глядача — від 100 до 200 гривень. Очікувано, найдорожчими будуть прем’єрні вистави й вартість квитка становитиме до 300 гривень.

– Ми дуже сподіваємось, що 88-й театральний сезон не буде таким, як два попередні, коли колектив театру пережив і локдаун, і карантинні жорсткі обмеження. Були періоди, коли ми не мали права на показ наших вистав та навіть на репетиції. Дуже сподіваємось, що цей рік нам вдасться пройти без цих жорстких обмежень, — зазначив директор театру Володимир Лозовський.

Він також додав, що у театрі продовжують діяти карантинні правила, а тому глядачам варто подбати про наявність захисних масок.

Читайте також: Жінка-восьминіг, опера та Кролик із Дивокраю: у Вінниці відкрили театральний сезон “Магією театру”. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.