Вишитий каптур та восковий вінок: у мережі показали відтворення давнього обряду Східного Поділля. ВІДЕО

15:26
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

У Вінниці відтворили один із давніх весільних обрядів Східного Поділля, під час якого майбутній дружині замість вінка одягають на голову каптур.

Телеканал “Доба” на своїй фейсбук сторінці опублікував відео, де відтворено колоритний весільний обряд одягання каптура на весіллі. На відео показали молоду наречену у відтвореному строї Крижопільського району, а також трьох жінок, які спочатку знімають з голови дівчини восковий весільний вінок, а замість нього одягають традиційний каптур та завивають його рантухом – шматком білої тканини. Перед тим волосся дівчини закручують на кичку – кружальце мотузки.

Відео створено телеканалом “Доба” за підтримки етномайстерні “Коло” та Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облдержадміністрації.

Більше про сакральні та забуті подільські каптури читайте та дивіться у нашому матеріалі про “заборонений одяг українок”.

Як виглядало наше військо сто років тому: як одягалася українська армія, яку мала амуніцію та обмундирування – можна переглянути у спецпроекті від Veжі та Центру історії Вінниці за ЦИМ посиланням.

Читайте також: Подільський каптур: “заборонений” одяг українок. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.