Вимоги до Зеленського і Шмигаля: у Вінниці знову протестували проти тарифів на “комуналку”. ФОТО, ВІДЕО

14:19
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці біля міської ради відбувся мітинг проти підвищення тарифів за комунальні послуги. Під стіни міськради вийшло кілька сотень вінничан, які підготували звернення до Зеленського та Шмигаля.

Про це стало відомо з прямого ефіру з мітингу, у який вийшов громадський активіст Андрій Гайдай.

 

 

 

 

Під час акції протесту всі охочі учасники, серед яких були підприємці, пенсіонери та “чорнобильці” з Вінниці та районів, могли виступити з промовами, чим багато хто скористався.

– Тарифи, які нам встановлені, не відповідають ніякій дійсності. Перший фактор – не відповідають зарплатам і пенсіям. Другий фактор – ситуація з тарифами для пільговиків. З кожним роком влада йде на те, що нам зменшує норми споживання пільгових послуг.

Якщо раніше давали 600 пільгових кубів газу для індивідуального опалення, то сьогодні доходить до 200; якщо раніше давали 12 кубів газу на приготування їжі, то зараз три куби дають; якщо раніше давали пільгових  180-200 кВт електроенергії, то зараз дають лише 100 кВт – наголосив Петро Пилипович, який зазначив, що є чорнобильцем-ліквідатором.

 

 

Деякі виступаючі підкреслили, що хоча центральна влада й пішла на деякі поступки в питанні тарифів, вони є тимчасовими. Нагадаємо, наприклад, тарифи на тепло та гарячу воду не підніматимуться до кінця сезону.

Також ініціатори акції створили звернення до Президента Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, яке мають передати Вінницькій міській раді, аби на найближчій сесії за нього проголосували місцеві депутати та офіційно направили відповідним представникам центральної влади.

Так, у зверненні вимагають:

– скасувати заплановане зростання вартості газу для населення та встановити справедливий тариф для населення і газорозподільчих компаній;

– повернути перші 100 кВт (електроенергії – авт.) за пільговою ціною для населення та “знизити ціни на електрику понад пільгові 100 кВт”;

– повернути газотранспортні системи у власність громад та скасувати плату за транспортування газу;

– заборонити будь-які підвищення комунальних тарифів під час пандемії, пов’язане з поширенням COVID-19.

На підтримку звернення в натовпі мали почати збирати підписати. Разом з тим, станом на 13:00 до протестувальників від представників міської ради ніхто не вийшов, відтак, якщо цього не станеться до кінця акції, організатори передадуть звернення міській владі в будні дні.

У матеріалі використані стоп-кадри трансляції Андрія Гайдая

Читайте також: Домовленості мерів зі Шмигалем: тарифи на гарячу воду і тепло не підвищуватимуть до кінця сезону

Читайте також: Уряд знизив ціну на газ до завершення опалювального сезону

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.