Викачано 208 тисяч кубів мулу: у Вінниці продовжують очищувати Південний Буг. ФОТО

14:25
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці продовжують очищувати річку Південний Буг. Усі роботи відбуватимуться у три черги, наразі – триває перша, під час якої вже викачали з річки понад 200 тисяч метрів квадратних намулу.

Як ідеться на фейсбук-сторінці Вінницької міської ради, протягом двох років вже виконано 60% першого етапу робіт по очищенню річки. У першому етапі, який охоплює роботи на понад трьох кілометрах річки, заплановано: розробку мулових наносів – 345 тис. м3 на ділянці протяжністю 3 080 м.

До роботи залучено спеціальну техніку: 3 земснаряди, 2 баржі, буксир, плаваючий екскаватор, екскаватор з грейпферним ковшем, екскаватор для навантаження на автосамоскиди ґрунту, який вивозиться на полігон, та 2 автосамоскиди «Татра».

 

 

 

 

 

 

 

– Під час реалізації першої черги найбільш проблемною була ділянка, яка знаходилась в районі «Вінницяоблводоканалу», де відбувається водозабір, – пише вінницький міський голова Сергій Моргунов, який сьогодні оглянув процес очищення річки. – Глибина дна там сягала лише близько 1 м через величезну замуленість. На сьогодні вдалося розчистити цю зону і поглибити дно до 4-5 м. Це один із чинників, які дозволять покращити якість води. Облводоканал відзначає, що поліпшуються показники загального органічного вуглецю – а це те, що позначається на кольорі та запаху води. Відповідно потребується менше реагентів для обробки води.

“Загалом вже викачано з річки 208 тис. кубів мулу, це приблизно як 2500 залізничних цистерн” – ідеться в дописі. Також розчищено ділянку водозабору та поглиблено в цьому місці дно з 1 метра до 4-5.  Проєкт по очистці Південного Бугу розділений на три черги, адже загальна протяжність Бугу у межах Вінниці – майже 13,4 км. Мета цього проєкту – покращення екологічного стану ріки, яка є джерелом питної води для майже 400-тисячної громади.

Довідка: загальна кошторисна вартість робіт першої черги за результатами тендеру складає: 60 млн 200 тис. грн. Фактично виконано робіт на суму 33 млн 267 тис. грн: 2020 рік – 15 млн 062 тис. грн, 2021 – 18 млн 205 тис. грн. На 2021 рік передбачено фінансування в розмірі 29 млн 186 тис. грн: кошти міського бюджету – 19 млн 186 тис. грн, кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища – 10 млн грн.

За весь період роботи за допомогою земснарядів та плаваючих екскаваторів з застосуванням баржі розроблено 208 тис. м3 ґрунту: за 2020 рік – 92 тис. м3 протяжністю 1 км, за 2021 рік – 116 тис. м3 (загалом на цей рік заплановано 166 тис. м3 , протяжністю 1,3 км).

Як ідеться в дописі, з наступного року буде розпочата реалізація другої черги проєкту.

– Вона найскладніша, тут передбачено викачати з річки близько 900 тисяч м3 намулу, – пише міський голова Сергій Моргунов. – Крім того, там річка ширша, підрядники кажуть, що є певна проблематика у тому, що будуть заходити в житлову зону, де неможливо створити масштабні карти намиву – такі, як тут. Також більше часу займатиме вивезення намулу на полігон та на карти, які знаходяться на більш віддаленій відстані. […] По лінії обласного екологічного фонду цього року нам виділили 10 мільйонів гривень з обласного бюджету.

За словами Моргунова, Вінниця – це єдине місто та муніципалітет, які системно займаються очисткою річки.

Фото – з фейсбук-сторінки Сергія Моргунова

Читайте також: Річку Південний Буг очищатиме надпотужний земснаряд за майже 6 мільйонів. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: У Вінниці на Південний Буг вивели земснаряд та екскаватор-амфібію. ФОТО

Читайте також: У Вінниці глибину Південного Бугу збільшили до шести метрів. ВІДЕО

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.