× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Вибух” на Вишеньці: в ДСНС прокоментували, що могло спричинити гучний звук

17:06
Автор: Vежа

Сьогодні, 23 січня, близько 16:30 деяких мешканців Вінниці налякав гучний “вибух”, який пролунав у районі Вишеньки. Чутно його було і на Старому місті та в деяких інших районах. 

Стурбовані вінничани у соцмережах відразу намагалися з’ясувати, що саме могло спричинити такий гучний хлопок, проте точної інформації оприлюднено не було, тож люди лише висували припущення.

Як прокоментували Vежі у ДСНС, на лінію 101 або іншим чином звернень до рятувальників з цього приводу не надходило. Речник Вінницького обласного ДСНС Олександр Кутовий зазначив, що за характером звуку можна припустити, що “вибух” спричинив літак, який здолав звуковий бар’єр. За свідченням очевидців, відразу після “вибуху” в небі справді пролетіло кілька літаків.

Звуковий бар’єр в аеродинаміці — усталений вираз для позначення назви ряду явищ, які супроводжують рух літального апарату (наприклад, надзвукового літака, ракети абощо) на швидкостях, близьких до швидкостей звуку або що перевищують її. Подолання звукового бар’єру рівносильно перевищенню швидкості за швидкість звуку.

При обтіканні надзвуковим газовим потоком твердого тіла на його передньому краї утворюється ударна хвиля (іноді не одна, залежно від форми тіла).

Вікіпедія

Ілюстративне фото wallpapers-fenix.eu

Читайте також: Над Вінницею пролетіли винищувачі: у Повітряних силах пояснили, що відбувається. ФОТО, ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.