Все, що потрібно знати про лікування варикозу: яка вартість, на що звернути увагу, який метод лікування найефективніший?

9:57
Автор: Vежа
Become a Patron!

На правах реклами

Не секрет, що хворіти на варикозне розширення вен – дорого. І чим довше пацієнти відтягують свій похід до флеболога – судинного хірурга, який спеціалізується на лікуванні варикозу, чим більше буде використано усіляких флеботоників, мазі, гелів, еластичних бинтів, гомеопатичних засобів… тим дорожчим, в результаті, виявиться лікування.

«Вени можна більше не рвати»

Тривалий час основним методом лікування варикозу було хірургічне видалення пошкоджених хворобою вен. Це досить травматична операція, яка нерідко супроводжується крововтратою; після неї залишають рубці, а період реабілітації досить тривалий – 1,5-2 тижні в стаціонарних умовах і ще близько місяця – вдома.

Сьогодні вже на повну використовуються малоінвазивні (малотравматичні) процедури, які дозволяють, буквально, «обійтись малою кров’ю»: швидко, без шрамів, без спінального наркозу, при місцевій анестезії або, за бажанням пацієнта, медикаментозному сні. Це забезпечує мінімальний термін реабілітації пацієнта після процедури.

Які сучасні методи лікування варикозу нижніх кінцівок пропонує вінничанам «Меділюкс»?

У Лікувально-діагностичному центрі «Меділюкс» працюють висококваліфіковані судинні хірурги-флебологи, які використовують у своїй роботі виключно передові технології.

В залежності від ситуації кожному пацієнту підбирається індивідуальний метод лікування, який, у свою чергу, може складатись з комбінованих процедур. Це може бути: ендовенозна лазерна коагуляція (ЕВЛК) – лікування лазером; радіочастотна абляція (РЧА) – закриття вен радіохвилями; клейова облітерація – склеювання вен біоклеєм; склеротерапія – ін’єкційне закриття вени; мініфлебектомія – видалення варикозно-змінених притоків через міліметрові проколи у шкірі.

Більш детально про лікування варикозу лазарем (ЕВЛК)

Результативність лікування варикозного розширення вен дуже залежить від якості медичного обладнання.

Ендовенозна лазерна коагуляція під контролем УЗД в «Меділюкс» виконується на одному із кращих апаратів – німецько-польському генератору Lasotronix smart IV покоління з довжиною хвилі 1940 нм. Це лазер 4-го покоління.

Важливо, що кожен пацієнт після лазерної коагуляції отримує на руки одноразовий, найтонший на сьогодні, радіальний світловод на ринку «MedFibers» (США). Це – гарантія і демонстрація підходу «один клієнт – один світловод».

Період реабілітації триває кілька днів, але йдеться про просто більш бережливий спосіб життя – без екстремальних фізичних навантажень на ноги. Жодних «відлежувань» не потрібно, працездатність людини повністю зберігається.

А як відбувається радіочастотна абляція поверхневих вен нижніх кінцівок (РЧА)?

РЧА – це ефективна альтернатива лазерному лікуванню.

Під час маніпуляції в просвіт вени вводиться електрод, через який на стінки судини впливають радіохвилі, при чому навколишні тканини не нагріваються. Саме тому РЧА в усьому світі вважають ще ощадливішим, аніж ЕВЛК, методом лікування варикозу.

Пацієнт одразу після процедури може йти додому, а вже наступного дня – на роботу.

Радіочастотна ендовенозна абляція в «Меділюкс» виконується на генераторі 3-го покоління ClosureFast Medtronic  7F (США). Цей апарат дозволяє під контролем генератора, що сам вираховує кількість енергії на сегмент вени, дуже швидко закривати великі ділянки судин. Через що, відповідно, суттєво скорочується час маніпуляції.

Що таке клейова ендовенозна облітерація вен?

«Меділюкс» – один із небагатьох лікувальних центрів в Україні, де впроваджена ця техніка.

Клейова облітерація – це єдина в світі нехірургічна, нетеплова, несклерузуюча, нетумесцентна революційна технологія лікування варикозу. Через що вона найбільш ощадлива і дає мінімальний відсоток вірогідності рецидиву хвороби.

Клейова облітерація дозволяє закривати вени будь-якого діаметру за допомогою ціаноакрилатного клею.

Її можна проводити без застосування знеболення, вона не вимагає носіння компресійної білизни та щоденних перев’язок. В післяопераційний період немає потреби вживати анальгетики, а реабілітаційний період, як такий, відсутній.

В лікування використовується високоякісний біоклей VenaSeal американської компанії Medtronic.

Чому склеротерапію не варто робити в салонах краси?

Склеротерапія – це ін’єкційна методика закриття варикозних вен. Процедура дуже популярна і її нерідко пропонують у косметичних салонах та дерматологічних центрах. Але це не просто «уколи краси», щоб позбутись «венозних зірочок» – це досить складне втручання. Воно передбачає науковий підхід до проблеми та обов’язкове залучення ультразвукового контролю, тому його проведення варто доручати виключно професійним судинним хірургам-флебологам.

До того ж проводити це втручання варто тільки після УЗД-обстеження поверхневих та глибоких вен. Нерідко цим правилом нехтують і як наслідок –  незадовільний результат та ще й пацієнт наражається на небезпечні ускладнення.

В Лікувально-діагностичному центрі «Меділюкс» досвідчені лікарі виконують ін’єкційне «склеювання вен» (склерозування) за революційною методикою CLaCS.

CLaCS – це абревіатура від Cryo-Laser and Cryo-Sclerotherapy. Українською звучить як ЛАСТІК (лазерна склеротерапія із кріознеболенням). Під час такого втручання на вени одночасно діє лазерне випромінювання та хімічний компонент – склерозант. Таким чином, стінка вени спочатку руйнується та спадається, а потім надійно закриваються. При цьому виконується кріознеболення за допомогою струменя холодного повітря. Таким чином значно зменшується чутливість в області ін’єкції та впливу лазеру.

При цьому пацієнт не потребує знеболення, адже процедура практично не викликає неприємних відчуттів.

Мініфлебектомія – це травматично?

На відміну від звичайної операції – це малотравматичне видалення уражених варикозом вен: їх витягують під контролем УЗД маленькими частинками через проколи в шкірі розміром близько 1-2 мм. Пацієнт мусить носити компресійний трикотаж. Відновлення триває кілька днів.

Чи важлива кваліфікованість флеболога при лікуванню варикозу?

Однозначно так! Високоякісне медичне обладнання останнього покоління в професійних руках судинних хірургів-флебологів надає високу гарантію результату.

В Лікувально-діагностичному центрі «Меділюкс» варикоз лікують досвідченні лікарі – Александру Єфимович Татарін та Сергій Сергійович Юрець, на чиїх рахунках не сотні, а тисячі успішно проведених втручань та рівно стільки ж вдячних пацієнтів.

І Александру Татарін, і Сергій Юрець – кандидати медичних наук, лікарі вищої категорії з 20-річним стажем роботи.

На фото – Сергій Сергійович Юрець:

На фото – Александру Єфимович Татарін:

Скільки коштує вилікувати варикоз інноваційними методами в «Меділюкс»?

В медичному закладі «Меділюкс» лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок лікують «під ключ».

Тобто пацієнт платить лише один раз за повний спектр діагностичних обстежень та лікувальних процедур.

У вартість лікування входить:

– Лабораторні обстеження(загальні аналізи крові та сечі, коагулограма, цукор крові, біохімічні аналізи крові, а також RW, скринінг вірусних гепатитів та COVID-19).

– Підготовка до втручання, при потребі консультація кардіолога.

– Передопераційна розмітка вен та перфорантів під контролем УЗД.

– Медикаментозний сон (процедурна седація під «пропофолом») або місцева анестезія «артикоїном» – на вибір пацієнта.

– Анестезіологічний супровід.

– Всі витратні матеріали.

– Якісний еластичний трикотаж – 2 клас Medi (Німеччина) або Sigvaris (Швейцарія), який обов’язково вдягається після втручання і носиться протягом реабілітаційного періоду.

– Контрольний огляд під УЗД через тиждень після процедури.

Скільки коштують лікувальні процедури:

– Первинна консультація флеболога – 500 грн

– Первинна консультація + УЗД 1 кінцівки – 850 грн (2-х кінцівок – 1000 грн)

– Ендовенозна лазерна коагуляція (1 стовбур) – 14 000 грн

– Ендовенозна лазерна коагуляція (2 стовбура) – 18 000 грн

– Ендовенозна лазерна коагуляція (2 ноги) – 21 000 грн.

– Радіочастотна абляція поверхневих вен нижніх кінцівок 1 кінцівка 1 стовбур – 18000 грн

– Радіочастотна абляція поверхневих вен нижніх кінцівок 1 кінцівка 2 стовбура – 24 000 грн

– Радіочастотна абляція поверхневих вен нижніх кінцівок 2 кінцівки 2 і більше стовбура – 27 000 грн.

– Клейова ендовенозна облітерація вен 1 кінцівка – 50 000 грн

– Клейова ендовенозна облітерація вен 2 кінцівки – 82 000 грн

– Склеротерапія під УЗД контролем притоків – 1 сеанс – 5000 грн

– Мініфлебектомія 1 категорія – 5 000 грн

– Мініфлебектомія 2 категорія – 10 000 грн.

«Вінничани обирають «Меділюкс» за людяний підхід, індивідуальне лікування, що й забезпечують найвищі гарантії результату. 80% пацієнтів приходять до нас за рекомендацією своїх знайомих і родичів, які раніше лікували варикоз у нас».

Записатись на консультацію до судинних хірургів-флебологів Лікувально-діагностичного центру «Меділюкс» Александру Татаріна чи Сергія Юрця можна за телефонами: 0 800 33 01 30 (безкоштовно з мобільного), 098 101 74 74, 073 101 74 74.