-
25 Липня/ 13:02Новини
Публікація25.07.2513:02
ВРУ розгляне законопроєкт Зеленського щодо НАБУ і САП 31 липня – Стефанчук
Верховна Рада України розгляне законопроєкт Зеленського щодо НАБУ і САП 31 липня.
Про це повідомляє “Вежа” з посиланням на голову Верховної Ради України Руслана Стефанчука. Він повідомив про це у Фейсбуці.
За словами Стефанчука, він пропонуватиме прийняти законопроєкт «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України і деяких законодавчих актів України щодо посилення повноважень Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури» (реєстраційний номер 13533) одразу за основу та в цілому, а також “підтримати його невідкладне підписання”.
Нагадаємо, раніше Верховна Рада ухвалила закон №12414, який окремими пунктами ліквідовує незалежність антикорупційних органів НАБУ та САП та підпорядковує їхню діяльність Генпрокурору. Голосування за закон викликало чималий резонанс у суспільстві – у низці міст України відбулися масштабні мітинги з вимогою скасування закону. В тому числі – у Вінниці (про це читайте ТУТ).
Згодом Президент України Володимир Зеленський повідомив (посилання), що погодив текст нового законопроєкту, який “гарантує реальне зміцнення системи правопорядку в Україні, незалежність антикорупційних органів, а також надійний захист системи правопорядку від будь-якого російського впливу чи втручання”. Зеленський зазначив також, що “текст збалансований. Найголовніше – реальні інструменти, жодних російських зв’язків і незалежність НАБУ та САП”.
Він додав, що текст законопроєкту “обговорювали і з партнерами, і з правоохоронцями, і з представниками НАБУ і САП”.
Що відомо про новий законопроєкт
24 липня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 13533 (посилання). Він скасовує низку норм, що були внесені у раніше. Зокрема, щодо підпорядкування САП Генпрокурору – відомство підпорядковуватиметься окремому керівнику та його заступникам.
Окрім того, Генпрокурору забороняється:
– давати письмові вказівки підрозділам детективів і внутрішнього контролю НАБУ чи прокурорам САП
– доручати досудове розслідування правопорушення, що відноситься до підслідності НАБУ, іншим органам (за винятком обставин, які виключають можливість розслідування з боку Бюро в умовах воєнного стану).
– запросити в НАБУ матеріали досудового розслідування.
Співробітникам НАБУ документом також забороняється виїзд за кордон на час воєнного стану, за винятком службових поїздок.
У документі також прописано, що працівники НАБУ, САП, Бюро економічних розслідувань, Офісу генпрокурора, Державного бюро розслідувань, які мають доступ до державної таємниці, кожні два роки мають проходити перевірку на поліграфі на предмет вчинення дій на користь Росії.
Протягом пів року з моменту набрання чинності закону таку ж перевірку працівників має провести СБУ.
Фото – REUTERS/Viacheslav Ratynskyi, скріншот – з фейсбук-сторінки Руслана Стефанчука
Читайте також:
154 бойових зіткнення та мінус 1170 окупантів: зведення Генштабу та дані щодо втрат ворога за добу
Дякуємо!
Тепер редактори знають.